Złoty stabilny pomimo silnej zwyżki na GPW

27 lipca, 2020
Category: waluty

*Wtorkowy handel nie przyniósł większych odmian w pulapie złotego. Na południu (godz. 16: 12) za euro płacono czterech, 16 zł, a dolar po rannym spadku po okolice 2, 81-2, 8150 zł utrzymał się na tym poziomie. *

Wspólnicy nie zareagowali na silne zwyżki, które to miały obszar na warszawskim parkiecie. Zestawienie WIG20 wzrósł dzisiaj o ponad piec proc. po okolice 2250 pkt. na fali zakupów banków i spółek surowcowych. Podobnego wybuchu hurra-optymizmu nie zaakceptowac zaobserwowaliśmy jednak w przypadku pozostałych giełd naszego wlasnego regionu (Praga, Budapeszt), lub też dzieki rynkach bazowych (Frankfurt, Londyn, Nowy Jork). Stąd też takie, zas nie rózne zachowanie złotego podczas wspólczesnej sesji nie zaakceptowac powinno dziwić. Opublikowane o godz. 14: 00 wiadomosci NBP dotyczące inflacji netto przeszły bez większego echa. Sierpniowy odczyt na poziomie 2, 9 proc. w wielkosci roku był zgodny sposród wcześniejszymi szacunkami.

Inwestorzy czekają na jutrzejsze dane GUS dotyczące sierpniowej sprzedaży szczególowej (progn. piec, 8 proc. ) i bezrobocia (progn. 10, 12 proc. ), które zostaną opublikowane o godz. dziesiec: 00. O godz. dwunastu: 00 przedstawimy także efekty przetargu obligacji WS0922 zbyt 1, 0-2, 0 mld zł, które mogą okazać się kluczowe dla perspektyw rynku długu na najbliższe dni. Tutaj inwestorzy wciąż mają w pamięci słabą aukcję 5-letnich papierów, jaka miała obszar w ubiegłym tygodniu.

W dziedzinie międzynarodowym dolar ustanowił dzis nowe tegoroczne minimum w zaleznosci do euro – kurs EUR/USD wspiął się przy okolice jednej, 4821. Po południu nie udało się jednak utrzymać powyżej pulapu 1, 48. O godz. 16: 31 za euro płacono 1-wsza, 4775. W rynek nie zaakceptowac napłynęły żadne informacje. To co się dzieje aktualnie z dolarem, to nieskalana spekulacja oparta na domysłach i emocjach związanych wraz z jutrzejszym posiedzeniem FED i rozpoczynającym się w czwartek spotkaniem państw grupy G20.

Jutro glówne dla inwestorów poza poruszonym posiedzeniem FED będą szacunki wrześniowych indeksów PMI wraz z strefy euro, a także zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Analiza fachowa podpowiada, iż dalsze osłabienie dolara względem głównych walut obcych nie jest tak jednoznaczne. Jeżeli EUR/USD nie zaakceptowac powróci obecnie wieczorem powyżej 1, czterdziestu osiem, to możemy być świadkami dość krzepkiej korekty.

Forex: sprawdź warsztaty walut internetowego

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy