Hollande nie wycofa się spośród reformy prawa pracy we Francji Ze świata

 • Posiadłość z XIX wieku za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
 • Niezwykła przemiana bloków z obszernej płyty. Mieszkania jak wyrafinowane apartamenty
 • Podjechali furgonetką jak i również wyrwali drzwi. Wyjątkowa robota Banksy'ego skradziona
 • Nawet milion pracowników może wyjechać wraz z Polski. Czarny scenariusz
 • Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"

Prezydent Francji Francois Hollande zapewnił we wtorek, że nie wycofa się z kontrowersyjnej reformy prawa pracy, któran od ponad dwóch miesięcy wywołuje uliczne demonstracje w całym państwa i podziały w rządzącej Partii Socjalistycznej.

- Nie ugnę się, gdyż zbyt wiele poprzednich rządów już się ugięło a mianowicie oświadczył szef państwa w radiu Europe 1 przy kolejnym dniu antyrządowych protestów.

Ta ustawa "zostanie przyjęta, gdyż została kobieta omówiona, uzgodniona, poprawiona" - powiedział, zapewniając, że nowe przepisy mają poparcie reformatorskich związków zawodowych i większości socjalistycznych deputowanych.

Francuzi popracują dłużej? Kandydat na prezydenta zapowiada modyfikacje

- Próbuję czynić to, czego kraj musi oczekiwać od głowy państwa, czyli przeprowadzać reformy, poniekąd jeśli są one trudne i niepopularne. Wolę, żeby zapamiętano mnie jako prezydenta, który przeprowadził reformy, chociażby te niepopularne, an odrzucić prezydenta, który nic odrzucić zrobił - powiedział.

"Bitwa nie została wygrana"

Hollande pod koniec roku zdecyduje, czy starać się o reelekcję w 2017 roku, uzależniając to od tego, czy swoim obecny program przyczyni się do spadku bezrobocia, przekraczającego obecnie 10 proc.

- Potrzeba czasu, by te reformy weszły po życie - powiedział. Wedle prezydenta dane dotyczące bezrobocia są "nie do przyjęcia". Chociaż reformy oraz odmienne działania, które pojął rząd, powinny pomóc, to Hollande nie chciał prognozować.

- Bitwa nie została wygrana. Zostanie ona wygrana, jeśli za kilka miesięcy będziemy mieli stały zmniejszenie bezrobocia - ocenił.

Hollande obiecał, że po przyszłym roku obniży przyczynki, jeśli będzie większy wzrost gospodarczy, a decyzja przy tej sprawie zostanie podjęta latem. Według niego postęp gospodarczy Francji może w 2016 roku wynieść 1, 6 proc., czyli większą ilość niż rok wcześniej. Francuszczyzna urząd statystyczny Insee podał we wtorek, że PKB Francji wzrósł w 2015 roku o 1, trzech proc.

W ubiegłym tygodniu reforma prawa robocie została przyjęta w głównym czytaniu w Zgromadzeniu Narodowym w ramach głosowania o wotum nieufności dla rządu. Zmiany w ustawodawstwie trafią teraz do Senatu. W tamtym miejscu opozycyjni Republikanie mają wielu, więc możliwe, że ustawa wróci do izby mniejszej.

Francuzi nie pragną pracować

Demonstranci od przeszło dwóch miesięcy wychodzą na ulice, sprzeciwiając się forsowanym przez rząd zmianom przy ustawodawstwie, które wydłużają godziny pracy w skali tygodnia, ułatwiają zwalnianie pracowników i osłabiają związki zawodowe. Protesty czasami przeradzały się po zamieszki. Według Hollande'an od momentu początku demonstracji zatrzymano więcej niż 1000 osób, z których 60 zostało skazanych. 350 policjantów zostało rannych - powiedział prezydent.

We wtorek do protestów przyłączyli się kierowcy ciężarówek, blokując drogi wokół Marsylii oraz Nantes i Le Mans na zachodzie kraju. Obawiają się spadku dochodów, bowiem projekt reformy prawa pracy przewiduje redukcję stawek zbyt nadgodziny.

Zacięte starcia z policją, gaz i kule. Francuzi nie chcą dłużej pracować

Według sondaży trzech na czterech Francuzów sprzeciwia się zmianom, które otwierają ścieżkę do przedłużenia tygodnia robocie z obecnych 35 w celu 48 godzin, a miesiąca pracy w różnych wypadkach do 12 godzin. Rząd uzasadnia potrzebę liberalizacji kodeksu pracy koniecznością przystosowania francuskich przedsiębiorstw do międzynarodowej wojny.

Projekt zmian przy ustawodawstwie przewiduje też pewne ułatwienia dla pracodawców odnoszące się do zwolnień i związanych spośród nimi odpraw, a także osłabienie praw związkowych. Stosuje w praktyce jednak także pewne nowe środki ochronne - możliwość nieodbierania służbowych maili jak i również telefonów po godzinach robocie oraz nowy dodatek dla młodych ludzi szukających pracy w wysokości 461 euro.Aktualności

hakerzy atakują klientów mBanku

Hakerzy atakują klientów mBanku

"Ostrzegamy przed rozsyłanymi obłudnymi wiadomościami e-mail, mającymi na celu wyłudzenie poufnych identyfikatorów i haseł do bankowości elektronicznej" - głosi przekaz na stronie internetowej mBanku. Jak informuje bank, po wiadomościach, które rozsyłają…...

górnictwo wymaga inwestycji, rośnie przywóz towarów węgla Surowce

Górnictwo wymaga inwestycji, rośnie przywóz towarów węgla Surowce

Przy bieżącej koniunkturze polskie kopalnie mogłyby rentownie wydobywać i wyprzedawać więcej węgla, ale eksperci są zgodni, że brakuje inwestycji. Z tego względu import węgla mocno wzrósł i nic…...

gUS: syntetyczny wskaźnik koniunktury we wrześniu niższy Informacje

GUS: syntetyczny wskaźnik koniunktury we wrześniu niższy Informacje

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarki polski (SI) kształtuje się we wrześniu na poziomie trochę niższym w stosunku do odnotowanego przed miesiącem, lecz nieznacznie wyższym niż poprzednio rokiem - wynika z badania Głównego Urzędu…...

gUS: liczba emigrantów z Lokalny wzrosła w Niemczech jak i również Wlk. Brytanii Ze świata

GUS: liczba emigrantów z Lokalny wzrosła w Niemczech jak i również Wlk. Brytanii Ze świata

Około 2, 397 mln Polaków przebywało w 2015 roku poza krajem, w tym dwa, 098 mln w Europie - wynika z oryginalnych danych GUS. Liczba rodzimych emigrantów wzrosła…...

grecki minister obiecuje nowy projekt na dług i reformy Ze świata

Grecki minister obiecuje nowy projekt na dług i reformy Ze świata

Grecki minister zasobów Jannis Warufakis zapowiedział po sobotę, że w następnym tygodniu wręczy swojemu odpowiednikowi w Unii Europejskiej projekt dotyczący nowego programu kierowania długiem i reformami a mianowicie podaje Reuters. - Zaprezentujemy…...

grecki dziennikarz: propozycja Aten to dobra podstawa do porozumienia Ze świata

Grecki dziennikarz: propozycja Aten to dobra podstawa do porozumienia Ze świata

Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie Grecja zbiera pochwały. Zbytnio postępy w realizacji reform Strajk dziennikarzy. Nie potrzebują reformy emerytalnej Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi dzięki ulice…...