Zbyt czeka w tym momencie na Trumpa i EBC

27 lipca, 2020
Category: inne

Na ogłoszeniu wyników pierwszej tury francuskich wyborów prezydenckich, które wpisują się w scenariusz porażki Marine Le Pen w bezpośrednim starciu wraz z Emmanuelem Macronem za niecałe dwa tygodnie, sentyment dzieki rynkach pozostaje wyśmienity. Główny indeks niemieckiej giełdy wybił w dniach wczorajszym historyczne szczyty, a notowana EURUSD znajdują się blisko półrocznych maksimów. Po weekendowych wzrostach para nieco się aczkolwiek koryguje, jakie mozliwosci jest związane z umocnieniem amerykańskiej waluty przed zaplanowaną na jutro konferencją Donalda Trumpa ws. szczegółów reformy podatkowej. Mają one dotyczyć obniżek podatków na podmiotów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, dla których obciążenia mają spaść do 15%. Oczekiwania dotyczące przedstawienia postępu prac nad impulsem fiskalnym przekładają się na przecietne wzrosty amerykańskiej giełdy. Notowaniom kontraktu terminowego na S&P 500 az do historycznych maksimów osiągniętych dzieki początku marca – również po wystąpieniu Donalda Trumpa – brak jeszcze niespełna 30 pkt. Dalsze
zachowanie Wall Street zależy od tego jak rynek odbierze jutrzejsze słowa amerykańskiego prezydenta. Jeśli znowu w nie zaakceptowac uwierzy bariera 2400 pkt. na S&P 500 nie powinna być problemem. Jeśli natomiast jeszcze raz skończyłoby się na ogólnikach, możliwe jest rozczarowanie z tego tytułu, co może przełożyć się na sprawdzian ostatnich minimów w okolicach 2320 pkt. Potencjalny zawód polityką Trumpa mogłoby poskutkować osłabieniem amerykańskiej waluty jak i równiez wzrostem notowań EURUSD ku 1. 10, co jednakze patrząc na poprzednie reakcje rynku wedlug wystąpieniach Trumpa wydaje się mniej prawdopodobne.

W tym tygodniu kluczowym detalem dla notowań EURUSD będzie nie tylko przemówienie Trumpa, ale i takze posiedzenie Europejskiego Banku Srodkowego, którego utrzymanie status quo w polityce monetarnej wspierać powinno konsolidację EURUSD przy przedziale 1. 05-1. 09. W związku z naszym, że uwaga rynków skupiać się w tej chwili będzie na środowym wystąpieniu amerykańskiego prezydenta i czwartkowym posiedzeniu EBC, notowania EURUSD powinny konsolidować się poniżej 1. 09.

Wśród głównych walut słaby jest dziś japoński jen, który gubi na fali poprawy sentymentu rynkowego, zas notowania USDJPY ponownie znajdują się powyżej poziomu 110 jenów zbyt każdego dolara. Kiepsko wyglądają również notowania dolara kanadyjskiego, którego osłabił w ostatnim czasie zmniejszenie notowań ropy naftowej, ale i zapowiedzi Trumpa dotyczącej podwyższenia ceł dzieki import drzewa. Notowania USDCAD zbliżają się do półrocznych maksimów na poziomie 1. 36. Na rynku surowcowym obserwujemy stabilizację notowań złota tuż powyżej poziomu 1270 USD zbyt jedną uncję. W przypadku ropy naftowej upadki zatrzymały się powyżej 200-sesyjnej średniej i 49 USD za baryłkę WTI.

Tags: forex

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy