Wrocław: Aukcja charytatywna dla Kliniki Onkologii

Wrocław: Aukcja charytatywna dla Kliniki Onkologii
27 lipca, 2020
Category: inne

Ponad 40 przedmiotów, w ponizszym pióro jak i równiez długopis Prymasa Polski Józefa Glempa, zas także srebrną torebkę Jolanty Kwaśniewskiej, zlicytowano na aukcji na rzecz pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii dziecięcej, która odbyła się w środę we wrocławskim Ratuszu.

Była to już trzecia taka licytacja. „Z roku kalendarzowego na rok nasza zabawa cieszy się coraz większą popularnością. Pieniądze z tegorocznej aukcji kierowane będą w zakup analizatora biochemicznego, bez którego dobra diagnostyka nie jawi sie byc możliwa” a mianowicie powiedział PAP w środę organizator licytacji mecenas Krzysztof Bramorski.

Zauważył, że sprzęt ten kosztuje 250 tysięcy zł. 2 lata temu na aukcji zebrano w porzadku. 30 tysięcy złotych, przy zeszłym roku kalendarzowego ponad 60. „Zdajemy sobie sprawę, że zebranie tak zaawansowanej kwoty przy dzisiejszy wieczór jest schematem bardzo ambitnym. Spróbujemy to zrobić” – powiedział Bramorski.

Gośćmi honorowym tegorocznej aukcji byli metrów. in. kardynał Henryk Gulbinowicz, b. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz prof. Jan Miodek. Wszyscy zostali odznaczeni za posrednictwem klinikę „Kryształowymi sercami”.

„Myślę, że dużo łatwiej wydaje sie byc np. odbudować zniszczony gmach niż przywrócić komuś tezyzna fizyczna. Dlatego patrzę z podziwem na to, co robi dama prof. Alicja Chybicka. Gratuluje jej sposród całego serca” – powiedział kardynał Gulbinowicz.

„Do wrocławskiej kliniki posiadam szczególny mile wspomnienia, z ogromną uwagą przyglądam się udoskonaleniom, które przechodzi i obiecuję, że podczas gdy tylko powstanie nowy budynek kliniki, zrobię wszystko, zeby jeszcze bardziej do niej pomoc” a mianowicie mówiła Jolanta Kwaśniewska.

Po raz 1-wszy aukcja otwarta była dla wszystkich chętnych. Osoby niebiorące udziału w licytacji mogły kupić cegiełki zaprojektowane poprzez grafika Andrzeja Tylkowskiego. „Pieniądze za cegiełki i wylicytowane przedmioty można wpłacać na specjalne rachunek rozliczeniowy, na którym już zanim rozpoczęciem aukcji mieliśmy ponad 20 tysięcy zł” a mianowicie zaznaczył mec. Bramorski.

Wrocławska klinika dzierzy pod opieką na stałe setki najmlodszych z dolegliwosciami nowotworowymi i schorzeniami układu krwionośnego. Uzdrawianie jednego małego pacjenta obstaje średnio trzy lata, przez znaczną część tego periodu pacjent przebywa w klinice. (PAP)

umw/ wkr/ mag/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy