Witczak: Start payrollsowego tygodnia

27 lipca, 2020
Category: waluty

Nie zaakceptowac aż tak wiele, niemniej informacje te w pewien sposób będą zasadnicze, a przy każdym wypadku ciekawe. W przykład na temat 10: trzydziestu poznamy zestawienie Sentix – syntetyczny wskaźnik dla Tereny Euro, prognozuje się postep z 17, 4 pkt do 18, 5 pkt.

O szesnascie: 00 zaprezentowana zostanie dynamika zamówień zbytnio styczeń przy USA. Będą to trzy kategorie: po przemyśle, dzieki dobra trwałego użytku jak i równiez na rzetelna bez środków transportu.

Glównym dniem tygodnia, z perspektywy rynku forex, będzie jednak piątek. Wtedy poznamy payrollsy, innymi slowy dane z rynku pracy AMERYCE – owe oficjalne, rządowe. Wstępem sluzace do nich będzie raport ADP, który zapoznamy w środę, przygotowany za posrednictwem firmę prywatną (Automatic Data Processing). W czwartek ważne będzie posiedzenie EBC i nowe projekcje makroekonomiczne tego banku.

W tej chwili eurodolar wydaje sie stosunkowo wysoko – obok 1, 06, momentami troche niżej. Generalnie jednak zdaje się, że skok wraz z piątku musi zostać skorygowany. Skok ten umocnił ó – i to pomimo tego, że Janet Yellen, szefowa Fed, brzmiała dość jastrzębio, podobnie zresztą jak jej współpracownicy. Gest piątkowy, umacniający euro, był raczej pozornym paradoksem, sprzedażą faktów, które się potwierdziły. Generalnie więc nie uważamy, by czekał nas czas odwrotu od czasu dolara – chyba że Fed rozpocznie zmieniać warsztaty. Ale przecież wiele osób na rynku uznało, że do podwyżki dojdzie już w marcu. Podwyżki stóp, w samej rzeczy.

Na GBP/USD w piątek cena zbliżyła się do 1, 22 – choć poziomu owego nie naruszono. Teraz notowania lokują się trochę wyżej, przy 1-wsza, 2285. Ogólnie jednak wykres jest dość nisko – bo obok progu marca przebił wsparcie na 1-wsza, 24, które broniło się dość dużo. Im niżej, tym funt słabszy. Przy piątek przedstawimy dynamikę produkowaniu przemysłowej po Wielkiej Brytanii.

Na złotym

Dolar-złoty porusza się w konsolidacji trwającej od czasu połowy 02. Aktualnie testuje dolne do niej ograniczenie, tj. okolicę cztery, 05 – 4, 06. Generalnie aczkolwiek sądzimy, że złoty dziś czy w najbliższych dniach trochę straci (choć oczywiście rynek płata figle, lecz powrót sluzace do środka konsolidacji byłby technicznie i fundamentalnie uzasadniony).

W euro-złotym sytuacja jest typowa – dysponujemy 4, trzydziestu. Stan konsolidacji trwa tu od wiecej niz miesiąca – od początku lutego notowano, formalnie rzecz biorąc, zakres 4, 2735 – cztery, 3370. Poprzez ten czas mocno naruszono i poniekąd nawet rozbito linię wzrostową (czyli osłabiającą PLN), biegnącą po minimach z 21 – 22:00 września 2015 i początku kwietnia 2016. Linia ta ma już niewiele siły, ale mimo wszystko nasza wiara w potencjalne znaczące umocnienie PLN wydaje sie byc dość słaba. Jeśli Fed będzie trzymać jastrzębi warsztaty, to złoty będzie miał ograniczone pole aprecjacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy