Walne Polimeksu nie uchwaliło emisji warrantów

Walne Polimeksu nie uchwaliło emisji warrantów
27 lipca, 2020
Category: gielda

Dzisiejsze NWZ Polimeksu, kontynuowane wedlug tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1-wsza i 2 zamiennych w akcje s. Q jak i równiez R, gdyż uchwały nie zaakceptowac otrzymały odpowiedniej większości głosów – poinformowała PAP jednostka obecna w NWZ.

Wtorkowe walne miało podjąć uchwałę o emisji do 812, 5 mln warrantów subskrypcyjnych serii jednej oraz 187, 5 mln warrantów linii 2.

Do objęcia warrantów s. 1 mieli być uprawnieni wierzyciele spółki, którzy wyrażą gotowość skonwertowania wierzytelności wobec spółki na kapitał zakładowy, przy szczególności wierzyciele będący stronami umowy restrukturyzacyjnej.

Uprawnionymi do objęcia warrantów subskrypcyjnych serii 2 miały być podmioty zainteresowane dokapitalizowaniem spółki, wybrane przez zarząd.

Warranty linii 1 i 2 miały uprawniać do objęcia akcji serii stosownie Q i R. Projekty uchwał zakładały warunkową emisję do 812, 5 mln akcji s. Q i do 187, 5 mln akcji s. R.

Zarząd zakładał, że konwersji w akcje s. Q podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 130 mln zł, a sposród emisji dzialaniu serii R spółka pozyska środki w kwocie ok. 30 mln zł.

Zarząd Polimeksu na wtorkowej narady informował, że oczekuje, iż akcjonariusze zgodzą się w emisję emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 a takze, że w sytuacji niepodjęcia ludzi uchwał nie ma obecnie tak zwanym. planu „B”.

Przed tygodniem akcjonariusze Polimeksu zdecydowali o uchyleniu uchwały o emisji akcji linii N2 jak i równiez zgodzili się na emisję 133, cztery mln dzialaniu serii P, po czym uchwalono przerwę w NWZ. Walne Polimeksu wyraziło wówczas także zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, spółki pod nazwą Polimex-Mostostal Zakład Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem.

Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił sposród wierzycielami wstępne warunki innego etapu reorganizacji zadłużenia finansowego spółki. Uklad przewiduje m. in., że Polimex zwoła NWZ dla uchwalenia swiezych emisji dzialaniu, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom dzialaniu nowych emisji w celu zdobycia dodatkowych środków pieniężnych i umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na do niej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada m. in. przeprowadzenie konwersji wierzytelności należących do wierzycieli: w kwocie ok. dwadziescia mln zł do poranka 30 listopada 2013 r.; w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) w porzadku. 30 mln zł do dnia 31 grudnia 2013 r., a w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 100 mln zł az do dnia 28 lutego 2014 roku.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy