Wall Street: Grecja znów pociągnęła po dół indeksy

27 lipca, 2020
Category: inne

Choć przez większość periodu dominowali kupujący, to naszej przewagi nie zaakceptowac utrzymali az do zakończenia notowań. Spadki kursów w ostatnich dwóch godzinach sesji to efekt obniżenia ratingu Grecji przez Agencję Moody’s.

Ostatecznie S&P500 i Dow Jones Industrial Average finiszowały tracąc do piątkowego zamknięcia około0, 2 procent . Symbolicznie, bo wylacznie0, 02 proc. ponad kreską notowania zakończył technologiczny Nasdaq.

Dodaj diagramy do Twej strony internetowej

Nadal na dwie godziny przed końcem sesji nic nie zapowiadało, że notowania zakończą się na minusie. Ponizej nieobecność waznych informacji sposród gospodarki inwestorzy pozostawali pod wpływem korzystniejszych od oczekiwań danych wraz z Eurolandu. Jeszcze przed otwarciem notowań na Wall Street okazało się bowiem, że więcej niż prognozowali specjaliści zwyżkowała w kwietniu wytwarzanie przemysłowa w strefie euro. Produkcja po ujęciu miesięcznym wzrosła na temat0, jedenastu proc. choć oczekiwano wzrostu o0, 6 %. W górę skorygowano także dane marcowe.

Indeksy wystartowały na prawie1-proc. plusach i odrobine powyżej tegoz poziomu poruszały się poprzez pierwsze kilka godzin. Wówczas w krancowej _ tercji _ sluzace do głosu doszli sprzedający, zas ich wyraźna presja zepchnęła indeksy w dół. To efekt obniżki wiarygodności kredytowej Grecji. Agencja Moody’s obniżyła jej rating obligacji rządowych do _ Ba1 _ z _ A3 _ i rating krótkoterminowy az do Non-Prime sposród Prime-1. Choć zapewniła, że perspektywa ratingów jest stabilna, dodała, że ustalony wczoraj poziom najpomyslniej odzwierciedla obecną sytuację mocno zadłużonego kraju.

Na obniżce ratingów zwyczajnie najmocniej ucierpiały spółki sektora finansowego. Przy czołówce liderów wczorajszych spadków w DJIA znalazły się JP Morgan (-2 proc. ) i Pula of America (-1, dwa proc. ). Poza wymienionymi przy pierwszej trójce najmocniej przecenionych blue chipów znalazł się także chemiczny Du Pont, którego akcje straciły wczoraj niemal2 procent . Najmocniej zwyżkowały natomiast papiery Caterpillar (+1. 3 proc. ) oraz Intela (+1. 2 proc. ).

Wciąż mocno roni koncern paliwowy BP. Spółka na tamowanie wycieku ropy naftowej wydała już jednej, 6 mld dolarów. Dodatkowo prezydent USA Barack Obama, chce zeby firma utworzyła rachunek powierniczy służący az do zapłaty zbyt szkody wywolane przez wyplyw ropy w Zatoce Meksykańskiej. Jej akcje straciły wczoraj na wartości prawiedziesieciu procent .

  • Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail!
  • Wskaźniki makroekonomiczne przy
  • Indeksy giełd na świecie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy