W Wall Street bez zmian w wypatrywaniu na informacje z rynku roboty

W Wall Street bez zmian w wypatrywaniu na informacje z rynku roboty
27 lipca, 2020
Category: gielda

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami głównych indeksów. Inwestorzy czekają w piątkową publikację danych z amerykańskiego sektora zatrudnienia, które mogą wskazać, czy może wkrótce dojść sluzace do podwyżki stóp procentowych przy USA.

Indeks Dow Jones Industrial na koncu dnia stracił 0, 02 proc. jak i równiez jego kurs przyjął wartość 18 352 pkt. Rejestr S&P 500 wzrósł równoczesnie o 0, 02 proc. do 2 164 pkt., a Nasdaq Composite zwyżkował o 0, 13 proc. do piec 166 pkt.

Przebieg czwartkowej sesji dzieki Wall Street

Wraz z spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy negatywny wpływ na jego notowania miały tracące na wartości akcje sieci z materiałami sluzace do wykańczania budynku Home Depot.

Na wartości traciły akcje producenta samochodów elektrycznych Tesla. Spółka podała wyniki kwartalne, które były poniżej oczekiwań zarówno w stopniu zysku netto jak i przychodów.

Rósł szkolenie największego dzieki świecie twórcy płatków śniadaniowych firmy Kellogg. Spółka podała wyniki kwartalne, które były zgodne wraz z oczekiwaniami, jednocześnie Kellogg podniósł też prognozę finansową w ten dwanascie miesiecy.

Po osłabieniu na początku tygodnia dolar odrabia straty w stosunku do euro. Kurs EUR/USD spada po rejon pulapu 1, 114. W piątek zaplanowana wydaje sie byc publikacja raportu z rynku roboty z NA JUKATAN za lipiec, który może wpłynąć na oczekiwania co do przyszłości amerykańskich stóp procentowych.

Po bardzo słabych danych empirycznych w maju, kiedy to zatrudnienie wzrosło zaledwie na temat 11 tys. oraz dużej poprawie w czerwcu, podczas gdy gospodarka amerykańska stworzyła 287 tys. oryginalnych miejsc pracy, rynek zakłada, że dane zbyt lipiec wskażą na stabilizację. Konsensus rynkowy przyjmuje, że liczba nowych miejsc pracy wzrośnie o 180 tys. Stawka bezrobocia przy lipcu posiada wynieść cztery, 8 proc. wobec cztery, 9 proc. w lipcu. Obecnie sektor prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych Fed do końca roku kalendarzowego wycenia na nieco ponad 37 proc.

Wśród ważniejszych danych makro z czwartku warto wspomnieć o zamówieniach w przemyśle amerykańskim. Po czerwcu spadły o 1-wsza, 5 proc. porównując wraz z poprzednim miesiącem. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w czerwcu spadną na temat 1, dziewiec proc.

Ilosc osób ubiegających się po raz 1-wszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu przy USA wzrosła do 269 tys. wraz z 266 tys. tydzień wcześniej. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 265 tys.

W lipcu liczba zapowiadanych zwolnień pracowników po USA spadła o 57, 1 proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2015, po spadku w lipcu 2016 r. o czternascie, 1 proc. – wyplywa z papieru firmy Challenger, Gray & Christmas Inc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy