UKNF uprzedza przed fałszywą stroną internetową BZ WBK

27 lipca, 2020
Category: odmienne

# dochodzi wypowiedź przedstawiciela BZ WBK #

12. 10. Stolica polski (PAP) – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł przy poniedziałek klientów BZ WBK, by nie logowali się na fałszywej stronie internetowej banku. Urząd wspomina, że pula nigdy nie prosi o podanie numeru PIN karty przez internet.

UKNF poinformował, że klienci BZ WBK dostają maile o następującej treści: „Uaktywnij profil BZ WBK 24. By uaktywnić rachunek rozliczeniowy BZ WBK 24 należy kliknąć poniższe łącze jak i równiez wprowadzić numer karty na wyświetlonej stronie w celu potwierdzenia BZ WBK 24. BZ WBK 24 możesz również potwierdzić, logując się do swojego konta bankowego BZ WBK 24 którego adres to https://www.centrum24.pl/bzwbk24.html. Dziękujemy za korzystanie z systemu BZ WBK dwudziestu czterech! Zespół BZ WBK dwudziestu czterech. Bank Zachodni WBK S. A. „.

Grzegorz Adamski z biura prasowego BZ WBK powiedział PAP, że bank zwlaszcza informuje klientów na wlasnej stronie internetowej, zeby nie podawali danych a takze że musza skontaktować się z bankiem.

„Ponadto uzywane przez nas służby bezpieczeństwa współpracują sposród firmami zajmującymi się ściganiem tego rodzaju przestępstw. One blokują na bieżąco strony, sposród których wysyłane są owe maile az do klientów w naszym kraju. Kilka witryn www już zostało zablokowanych, a kolejne sposród pewnością zostaną zablokowane. O sprawie została zawiadomiona także policja. Podstawą walki jest jednak oswiata klientów” – powiedział.

Dodał, że e-maile są wysyłane z serwerów w Azji, ale to może się zmienić przy każdej chwili. W sumie sluzace do polskich klientów wysłano „tysiące” wiadomości. „Nie mamy żadnych informacji o stratach finansowych. Mamy dziewięć zgłoszeń od momentu osób, które jednak podały swój nr karty. W takiej sytuacji zastrzegamy karty i polecamy bezpłatnie jej duplikat” a mianowicie wyjaśnił. Zaznaczył, że poprzednia, podobna akcja złodziei internetowych, do której doszło po ubiegłym roku, zakończyła się dla tych propozycji „mizernym skutkiem”.

Urząd KNF przypomina, że bank przenigdy nie prosi klientów na temat podanie numeru PIN karty za pośrednictwem strony internetowej. Poza tym banki nie zaakceptowac mają po zwyczaju uaktualniać danych klientów za pośrednictwem emaili, w związku wraz z tym nie powinniśmy przesyłać e-mailem żadnych informacji osobistych ani finansowych.

Regulator zwraca uwagę, że do konta bankowego należy się logować jedynie wówczas, gdy jesteśmy w pelni przekonani, że wyświetlana strona jest na pewno stroną naszego agencji bankowej i wydaje sie byc zabezpieczona szczególnym certyfikatem (adres strony zwykle zaczynający się od http://, zaczyna się od: https://, dodatkowo pojawi się monitorze symbol zamkniętej kłódki). (PAP)

mmu/ pad/ jra/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy