Tusk: we wtorek z Bieńkowską i Piechocińskim zobrazujemy plan działań

27 lipca, 2020
Category: rózne

Premier Donald Tusk zapowiedział przy piątek, że we wtorek wspólnie sposród wicepremierami Elżbietą Bieńkowską jak i równiez Januszem Piechocińskim przedstawi zamiar wieloletnich działań, o których mówił w trakcie listopadowej konwencji PO. Zamiary na 2014 r. premier zaprezentuje w następny piątek.

„Jeśli chodzi na temat ten projekt dotyczący naszej wieloletniej strony, w jakiej będziemy pracować, który sygnalizowałem, jego obecność w trakcie konwencji NA. Pamiętacie państwo miałem taką grubą księgę i trochę byliście urażeni, że szczegółowo nie zaznajomiłem was sposród treścią tego materiału. We wtorek będzie okazja, przy obecności także pana premiera Piechocińskiego jak i równiez przede wszystkim po obecności kobieta premier Elżbiety Bieńkowskiej, poniewaz ona będzie głównym referującym te stosowane przez nas plany” – powiedział Tusk dziennikarzom przy Pajęcznie (Łódzkie).

Jak wyjaśnił, są to plany rozłożone na 3 okresy: rok 2014, a także mozliwosc 7 i 10 lat. „Mniej więcej tak oceniamy tę najbliższą perspektywę europejską i to we wtorek na bardzo długiej jak i równiez wyczerpującej, jakim sposobem sądzę, narady prasowej wspólnie z panią premier Bieńkowską, premierem Piechocińskim, w obecności ministra finansów zaprezentujemy państwu” – doprecyzował. Jak dodał, planom na 2014 rok kalendarzowy będzie poświęcone jego zgromadzenie z mediami w piątek za tydzień.

Oprócz owego – zapowiedział szef rządu – przewiduje cały cykl spotkań jego i ministrów tak, żeby również projekty resortów w ten rok i dalszą perspektywę, dotarły do doswiadczen publicznej „jeszcze w kwietnio, najpóźniej dzieki początku lutego”.

„Także we wtorek po raz pierwszy nowy rzecznik prasowy rządu poprowadzi to spotkanie” – dodał premier. Nie chciał ujawnić, który będzie nowym rzecznikiem. „Jakaś niespodzianka musi być” – powiedział.

Podczas konwencji PO 23 listopada premier a mianowicie pokazując grubą księgę a mianowicie mówił, że ma „rozpisany każdy miesiąc” swojego pomyslu. „Ktoś zakomunikuje: to doskonaly zabieg; wielu mówców podnosi plik papieru i mówi: mam tutaj plan. Wylacznie, że ten plan to efekt wielu lat pracy, przyjęty przez polski rząd i co najważniejsze, to nie jest tylko kartke papieru zadrukowany literami” – podkreślał.

„Polska bedzie się najbardziej konkurencyjnym państwem w Europie, bo mamy ludzi z otwartymi umysłami, posiadamy własną energię i dysponujemy to rozpisane w naszym nowatorskim otwarciu, nowym strategicznym planie” – obiecywał premier.

Przekonywał, że jego plan prognozuje „inwestowanie w polską drobną firmę, po polski rozum, w szkolenia zawodowe, startupy i 1 czy 2 osobowe firmy”. „Na to będą szły miliardy złotych, potrzebne także na to, aby w naszej konkurencji, w której Polska rozpoczyna wygrywać jako państwo wraz z innymi, zaczynali wygrywać polscy robotnicy, polscy inżynierowie, polscy naukowcy, artyści i polscy przedsiębiorcy przede wszystkim” a mianowicie zapowiedział.

„Tak jak dzis Polska wydaje sie byc przedmiotem podziwu i zazdrości, jeśli rozchodzi o pierwszą perspektywę europejską (… ), razem wraz z zespołem, który razem aranzujemy, z NA, chcemy, aby za 6-7 lat Polska była tematem zazdrości jak i równiez podziwu wśród wszystkich tychze, którzy zajmują się badaniami, innowacyjnością i konkurencyjnością” – konkludował. (PAP)

szu/ son/ ura/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy