Tusk apeluje az do Trumpa. „Proszę nie zmieniać politycznego klimatu na gorsze”

Tusk apeluje az do Trumpa. „Proszę nie zmieniać politycznego klimatu na gorsze”
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

„Niech Pan się nie zniża do tego poziomu i nie używa Twittera do dyplomacji” – skomentował jeden sposród użytkowników. Odrebny zwrócił uwagę, że „to jedyny sposób, by zyskać uwagę Trumpa”. „Niestety, Kobiety Tusk, posiada pan stycznosc z nieodpowiedzialnym człowiekiem” – pisze pozostaly.

Natomiast jeszcze inni wytykali Tuskowi, że swój artykul wysłał w takim przypadku, gdy w Stanach Zjednoczonych wydaje sie byc 3 ponad ranem. „Na pewno Trump jest już na nogach” – złośliwie komentują odwiedzajacy. „Unia wydaje sie byc bogata. Niech płaci zamiast USA” a mianowicie czytamy opinie zwolenników Trumpa. Pozostali zwracają uwagę, że „Trump jest demokratycznie wybieranym prezydentem. A pan nie jawi sie byc. Więc nie powinien fita Pan pouczać, jak się robi politykę” – czytamy.

Komentarzy wydaje sie byc więcej. W ciągu dwóch godzin post zyskał pierwotnego ponad 120 – do tego ponad piecset osób podało go w dalszym ciagu i 1000 kolejnych polubiło.

O jak chodzi? Trump w nocy naszego czasu poinformował, że przy czwartek powiadomi o swoim decyzji co do porozumienia klimatycznego z Paryża. Pisaliśmyo tym w.

Zdaniem amerykańskich mediów Trump ma zamiar się tu wycofać, jak zdaje się potwierdzać także niezwykle klopotliwy przebieg rozmów w naszej sprawie między nim i pozostałymi przywódcami państw wchodzących do stajnie G7.

Jeszcze ostatnio Trump był w Brukseli. Zobacz, jak wyglądały jego spotkania wraz z unijnymi liderami.

Trump odmówił zobowiązania się az do realizacji postanowień przełomowego porozumienia paryskiego sposród 2015 r. o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Po czwartek prawdopodobnie ogłosi, że się tu wycofa.

Elon Musk grozi Trumpowi

Takowej decyzji nie poprze Elon Musk. Założyciel PayPala i Tesli i jeden sposród najbogatszych ludzi na świecie powiedział, że jeśli Trump wycofa się z porozumienia klimatycznego, to on przestanie doradzać prezydentowi USA. Informację taką podał na swojej stronie internetowej sklad „Fortune”.

Prezydent USA „uparcie twierdził, że środowisko jest dla niego bardzo, bardzo ważne, ale jednocześnie jasno dał sluzace do zrozumienia, że cele dotyczące środowiska potwierdzone przez poprzednią administrację Baracka Obamy są zbyt cenne dla amerykańskiej gospodarki” – napisał przy komentarzu na spotkaniu na samej górze w Taorminie dziennik „Financial Times”.

„FT” zwrócił też w komentarzu uwagę w fakt, że prezydent Francji Emmanuel Macron ostrzegł na szczycie, iż odmienne mocarstwa jakim sposobem Chiny i Indie będą gotowe sluzace do przejęcia przywództwa w batalii z globalnym ociepleniem, jeśli USA zdecydują się od tego odwrócić.

Współpracownicy już wiedzą

Axios Srodowiska podały po sobotę, powołując się na trzy niezależne źródła po administracji prezydenckiej, że Donald Trump powiadomił już najbardziej zaufanych pracowników, że zamierza wycofać się z podpisanego w grudniu 2015 r. w Paryżu porozumienia ONZ o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

O wypełnienie zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego za posrednictwem USA apelowali do prezydenta Trumpa partnerzy z G7 w czasie szczytu w Taorminie, na Sycylii.

Trump wielokrotnie wyrażał swój sprzeciw wzgledem postanowień umowy paryskiej podpisanej w ramach konwencji ONZ na temat przeciwdziałaniu przeksztalceniom klimatycznym, uznając przyjęte przy niej założenia za zbyt kosztowne na rzecz USA.

Porozumienie paryskie zostało podpisane przy grudniu 2015 r. za posrednictwem 195 państw w celu utrzymania wzrostu średniej temperatury światowej na poziomie poniżej 2 poziomów Celsjusza. Wymagało ratyfikacji przynajmniej ze strony 55 państw, które łącznie wytarzają 55 proc. publicznych zanieczyszczeń.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy