To ważne wiecej niz jeden dni dla rynku walutowego

27 lipca, 2020
Category: waluty

Główna para walutowa schodzi już w zasadzie po okolice pomocy przy 1-wsza, 1070 (dołki z stref maja). To sugeruje, że spokojnie możemy dojść az do 1, 1030 czy wręcz 1, dziesieciu, o ile pomoc zostanie przebite. Dolar zyskuje na wartości m. in. z powodu rosnącego napięcia wokół Grecji, słabego odczytu ZEW z Niemiec (który pozwala wstępnie pytać o to, czy przypadkiem słabe nie będą też PMI sposród czwartku jak i równiez PKB i Ifo z piątku) a takze podanej poprzez Benoit Coeure z EBC informacji w ten sposób, że Bank rozważa przełożyć część urlopowego skupu obligacji na maj i czerwiec.

Jeśli EUR/USD odbije trochę dziś badz jutro (na razie się na to nie zanosi), to wstępnie rejonem oporu może być rejon 1, 1130 – 1, 1160, później 1, 1220.

Jutro, jak już zasygnalizowaliśmy, ważnymi odczytami będą PMI dla przemysłu i usług Strefy ó, Francji i Niemiec, zas także odczyt tego rodzaju sposród USA. W USA pojawią się też Conference Board i indeks Fed z Filadelfii. Natomiast w piątek czekamy na potwierdzenie lub zaprzeczenie wstępnego odczytu germanskiego PKB i na zestawienie Ifo.

Pary złotowe

Pozycja EUR/PLN wydaje sie byc dość szczególna. Z jakiejs strony obniżający się eurodolar służy wzrostowi wartości złotówki, bo maleje wartość euro. Z drugiej strony, to samo wydarzenie jest jednakze wyrazem pewnej ucieczki od czasu ryzyka jak i równiez rosnących niepokojów wokół Aten (znów np. pojawiły się pogłoski, że Grecja sama sobie nie poradzi z zapłatą transzy pożyczki gwoli MFW po dniu 5 czerwca). Jakie mozliwosci więcej, dysponujemy mimo wszystko styl zwyżkowy, który co prawda sprawiał wrażenie, że został już przebity, ale może trzeba po prostu lekko skorygować nachylenie jego miarki. Może ona łączyć (mniej więcej) najniższe poziomy z 21 jak i równiez 28 kwietnia tudzież wraz z początków obecnego tygodnia (np. na wykresie 4h). Widać, że obreb 4, 0370 – cztery, 05 ciągle się nadal broni.

Na wykresie USD/PLN moglibyśmy nastepnie połączyć szczyty z trzynascie marca, trzynascie kwietnia i obecne – by dostać trend spadkowy, który w takim razie jest w tej chwili testowany. Złoty osłabił się do dolara na fali ruchów głównej pary, to otwiera drogę do okolic 3, 6840 czy najzwyczajniej w swiecie 3, 70, chyba że teraz eurodolar lekko skoryguje spadki.

Dziś poznamy dynamikę produkcji przemysłowej i sprzedaż detaliczną w naszym kraju (o czternascie: 00), jeśli dane zaskoczą pozytywnie, to złoty może się nieco wzmocnić. Wyczekiwania są po każdym razie takie, że rynek spodziewa się poziomów niższych niż marcowe. Na temat 20: 00 znów wydarzenie globalne – zapiski sposród posiedzenia FOMC.

  • Forex: sprawdź kursy walut przez internet
  • Notowania spółek na GPW

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy