Inteligentne okulary Intela - jakim sposobem działa Vaunt

Intel stworzył prototyp inteligentnych okularów. W odróżnieniu od dotychczasowych prób wytworzenia tego typu urządzeń – sprzęt intela wygląda zwyczajnie. Firma nazwała je Vaunt.

O nowych okularach Intela usłyszeliśmy pierwszego lutego. Sarah Frier i Ian King z Bloomberga napisali wtedy, że Intel poszukuje inwestorów zainteresowanych wsparciem oddziału rzeczywistości rozszerzonej, który pracuje właśnie nad parą okularów do wyświetlania tekstu jak i również innych informacji w polu widzenia użytkownika.

Kilka dni później Dieter Bohn z serwisu The Verge opublikował film i paragraf na temat fizycznego prototypu inteligentnych okularów. Udało mu się je przetestować. Intel Vaunt łączą się poprzez Bluetooth wraz z telefonem z systemem Android lub iOS i wyświetla monochromatyczne komunikaty sprzężone z telefonem właśnie – nieco tak, jak robią to smartwatche.

Oto jakim sposobem działają okulary Intel Vaunt:

Intel zaprojektował okulary tak, by inni nie zaakceptować wytykali cię palcami.

Foto: YouTube/The Verge Intel Vaunt w rogowych oprawkach

Okulary bez aparatu i przy rogowych oprawkach wyglądają całkowicie inaczej od Google Glass. Intel Vaunt są u dołu tym względem dość minimalistyczne. Ważą zaledwie 50 gramów. Oprócz okazyjnego "czerwonego błysku" wyświetlacz nie jawi się być widoczny gwoli nikogo po drugiej stronie www okularów.

Szkło ma możliwość wyświetlać "proste informacje" gwoli prawego oka.

Foto: YouTube/The Verge

Obraz rzucany jest dzięki siatkówkę oka. Laserowy rzutnik wyświetla obraz na "holograficznym lustrze", które odbija fita z kolei do wzroku.

Foto: YouTube/The Verge

By przekaz nie pojawiał się wyjąwszy przerwy przed oczami konsumenta, Intel skonstruował okulary naprawdę, by treści pojawiały się tylko, gdy użytkownik spojrzy w dół.

Gdy użytkownik spojrzy przed mojej dziurki – treści znikną. Odrzucić wymaga to kontrolowania żadnymi gestami.

Za wyświetlanie treści odpowiedzialny jest laser VCSEL (ang. Vertical Cavity Surface Emitting Laser) na temat tak niskiej mocy, że ma on być bezpieczny dla oczu.

Foto: YouTube/The Verge

Okulary muszą jednak pozostawać dopasowane do oczu klienta, by zapewnić, że pomiędzy oczami a szkłami wydaje się odpowiednia odległość.

Intel tworzy też nowe wersje oprawek dla Vaunt.

Foto: YouTube/The Verge

Vaunt sparować zostanie można zarówno z telefonami komórkowymi z systemem Android, jak na przykład i iOS. Możliwości okularów zależeć mają od developerów aplikacji.

Oto kino The Verge, który uosabia wszystkie funkcje okularów:Aktualności

instagram wyprzedził Twittera  Tech

Instagram wyprzedził Twittera Tech

Roboty bojowe mogą zdestabilizować świat. Kolejne ostrzeżenie Jeff Bezos chce oferować cywilne loty w kosmos. Poznaliśmy ceny Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła rozwój, ale do podium posiadamy daleko Wyciek danych…...

iNG Bank Śląski ostrzega własnych klientów: uwaga na podejrzane maile!  Pieniądze

ING Bank Śląski ostrzega własnych klientów: uwaga na podejrzane maile! Pieniądze

ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów przed oszustami. Ryzykują oni podszywać się u dołu bank i w tenże sposób wyłudzać dane dostępowe do naszego konta. Do klientów ING Instytucji finansowej…...

imigranci w Polsce - badanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Imigranci w Polsce - badanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zmniejszyła się otwartość Polaków wobec przyjęcia imigrantów spośród niemalże wszystkich krajów a mianowicie wynika z badania ZPP. Nawet Ukraińcy nie istnieją już tak mile widziani, jak jeszcze przed rokiem. Dowiaduje…...

ile TVP zarobiła na mundialu?

Ile TVP zarobiła na mundialu?

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji przyniosły Telewizji Polskiej około dziesięciu mln zł zysku - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. Podkreślił, że stało się tak, bo TVP sprzedawała reklamy…...

ile osób zgłosiło się na temat wcześniejszą emeryturę? Rafalska tłumaczy

Ile osób zgłosiło się na temat wcześniejszą emeryturę? Rafalska tłumaczy

Są najświeższe dane o efektach reformy emerytalnej Pis. Minister Rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że złożono ok. 230 tys. wniosków emerytalnych, ale frakcja z tych osób od momentu…...

ile Europa płaci za gaz? Zachód taniej, Wschód drożej  Informacje

Ile Europa płaci za gaz? Zachód taniej, Wschód drożej Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Pieniądze dla rosyjskiego giganta przejmą komornicy. Wydaje się być decyzja sądu Odtajniono…...