IOS 12 - aktualizacja aplikacji Apple’a w iPhone’ach

Apple zaprezentował nową aktualizację systemu operacyjnego dla iPhone’ów i iPadów. iOS 12 pojawi się na naszych sprzętach najprawdopodobniej na jesieni. Wśród zmian pojawi się kilka nowy funkcji, natomiast kilka starych ulegnie poprawie.

Wśród nowych wyjść pokazanych podczas konferencji WWDC znajdziemy między innymi aplikację do mierzenia przedmiotów w rzeczywistości rozszerzonej, wsparcie gwoli aplikacji innych firm po systemie CarPlay, grupowe poinformowania i personalizowane animowane awatary zwane memoji.

Oto wszystkie nowe funkcje iOS-a 12:

Apple wprowadza aplikację Measure (pol. miarka)

Foto: Apple

Miarka pozwoli zmierzyć przedmioty faktycznie. Aplikacji wykorzystuje kamerę iPhone’a i wirtualnie odczytuje dokładne wymiary. Poznasz przy ten sposób szerokość, długość i wysokość przedmiotów.

Aplikacja Zdjęcia będzie inteligentniejsza i bardziej interaktywna

Foto: Apple

Apple wprowadza garść subtelnych przemian w aplikacji Zdjęcia:

Sugestie wyszukiwań. Aplikacja będzie rekomendować wyszukiwanie osób, miejsc, kategorii, firm, zdarzeń sportowych czy koncertów. Wówczas gdy wybierzesz frazę, aplikacja zaprezentuje zdjęcia dotyczące danego tematu.

Zaawansowane wyszukiwanie. Szukając zdjęć, możesz wprowadzić kilka terminów.

Dla Ciebie. Aplikacja mechanicznie wygeneruje personalizowane obiekty jak na przykład np. filmy ze wspomnieniami, przerabiane zdjęcia czy fotografie "z tego dnia".

Sugestie udostępniania. Program Zdjęcia będzie sugerować, jakimi zdjęciami lub filmami warto podzielić się ze znanymi. Gdy ktoś otrzyma od momentu Ciebie zdjęcie, jego program zasugeruje zdjęcie, które powinno się odesłać w zamian. Apple zapowiada, że dzielenie się tym sposobem zdjęciami jest szyfrowane i działa w iMessage.

Apple dodaje skróty Siri, które mają ułatwić życie

Foto: Apple

Skróty Siri mogą mieć sprawić, że niektóre czynności wykonamy szybciej. Siri mechanicznie zasugeruje akcje do podjęcia na podstawie tego, w jaki sposób i o jakich porach korzystasz z konkretnych aplikacji.

Apple wprowadzi kilka przygotowanych zawczasu skrótów Siri, ale będziesz mógł też stworzyć własne skróty głosowe. Fraza "pomóż mi się zrelaksować" włączy aplikację do odwiedzenia medytacji, a zdanie "znajdź moje klucze" otworzy kandydaturę Tile, która uruchomi przebieg geolokalizacji.

Aplikacje Giełda i News otrzymają nieznany wygląd

Foto: Apple

Giełda i News, preinstalowane aplikacje Apple’a, pozostaną odświeżone w iOS 12.

Giełda wyświetlać stanie się teraz wiadomości dotyczące interesu i wykresy przedstawiające warsztaty akcji w ciągu dnia. Kliknięcie w jedną z akcji otworzy pogłębioną analizę dotyczącą kursu, a również zmian posesyjnych.

Giełda pojawi się też przy końcu na iPadach.

Aplikacja News pozwoli teraz przejść bezpośrednio do twych ulubionych źródeł informacji. W iPadzie pojawi się również pasek z boku do odwiedzenia łatwiejszej nawigacji.

Notatki głosowe równie przejdą lifting i pojawią się na iPadach

Foto: Apple

Aplikacja Notatki głosowe po raz pierwszy pojawi się na iPadach. System czeka też mała zmiana wyglądu. Firma zapewnia, hdy z aplikacji będzie się teraz korzystało łatwiej – niezależnie od platformy.

Notatki głosowe czeka też wsparcie ze strony iClouda. Innymi słowy, że zapisane notatki głosowe będą dostępne w każdym urządzeniu.

iBooks zmieniają nazwę na Apple Books. Aplikację czeka oryginalny wygląd

Foto: Apple

Apple zmienia aplikację do czytania e-booków iBooks na Apple Books. Odmieni się też odrobinę wizerunek: pojawi się zakładka ze sklepem, rankingi popularności tytułów i kolekcje.

Apple CarPlay wspierać będzie aplikacje innych firm

Foto: Apple

Wraz z iOS 12 pojawi się opcja korzystania z nawigacji innych firm w CarPlay – narzędziu Apple’a do łączenia iPhone’a z wyświetlaczem w samochodzie.

Oznacza to, że nie zamierzasz musiał korzystać już tylko z map Apple’a po takich sytuacjach.

Apple pomoże ci zwalczyć uzależnienie od telefonu

Foto: Apple

Apple pokazał nowe narzędzie, które pomogą ci ograniczyć czas spędzany z telefonem w ręku. Pojawią się też świeże funkcje dla rodziców.

"Nie przeszkadzać" w trakcie spania. Włączenie tej możliwości oznacza, że nie zobaczysz powiadomień na iPhonie aż do następnego ranku. Ekran wyświetli tylko godzinę.

Ustawienie czasu końcowego na rzecz trybu "nie przeszkadzać". Można tego dokonać, wciskając mocniej przycisk w środek sterowania.

Czas użytkowania ze sprzętu. Funkcja ta wyświetli statystyki podsumowujące to, jak używałeś iPhone’a lub iPada w przeciągu ostatniego tygodnia.

Ograniczenia aplikacji. Będziesz miał możliwość ustalić limity czasowe tyczące korzystania z poszczególnych produktów.

Nowe ustawienia ochrony rodzicielskiej. Rodzice mogą otrzymywać powiadomienia dotyczące wdrożenia smartfona lub tabletu za pośrednictwem ich dzieci.

Powiadomienia będą grupowane pod aspektem aplikacji

Foto: Apple

Apple sortował powiadomienia chronologicznie. W iOS 12 zacznie sortować ja pod spodem kątem aplikacji. To zmiana, której użytkownicy sprzętów Apple’a chcieli od lat.

FaceTime umożliwi rozmowy przy grupach do 32 osób

Foto: Justin Sullivan / Getty Images

FaceTime pozwoli teraz na konwersacje grupowe. Jednocześnie dzięki jednym kanale rozmawiać będzie mogło do 32 osób.

Uczestnicy dołączać potrafią w każdym momencie.

Apple dodaje memoji (nowe animowane emoji) i przeróżne efekty w iOS 12

Foto: Justin Sullivan / Getty Images

W iOS 12 pojawi się więcej produktów wykorzystujących efekty specjalne:

Memoji. Animowane awatary, które naśladują twoją mimikę jak i również ruchy głowy. Memoji wolno personalizować, by bardziej przypominały ciebie lub dowolną odmienną osobę. Trochę jak Bitmoji w Snapie.

Więcej animoji. Apple dodał cztery nowe animowane emoji: tygrysa, koalę, tyranozaura jak i również ducha.

iMessage i FaceTime również otrzymają memoji i animoji.

ARKit 2 umożliwi dzielone doświadczeń wirtualnej rzeczywistości

Foto: Apple

ARKit dwóch to pierwsza duża uaktualnienie oprogramowania do tworzenia produktów wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną.

ARKit 2 oferuje poprawione śledzenie twarzy, bardziej realistyczne rendery, wsparcie detekcji trójwymiarowych obiektów i możliwość rozpoczęcia doświadczenia w rzeczywistości rozszerzonej w podstawie rzeczywistych przedmiotów bądź scenerii. Pojawi się też obsługa dzielenia doświadczeń – dwie lub więcej osób będzie mogło jednocześnie odgrywać w gry w rozszerzonej rzeczywistości.

Apple ogłosił również partnerstwo ze atelier Pixar właśnie pod względem esencji w rzeczywistości rozszerzonej.Aktualności

inteligentne okulary Intela - jakim sposobem działa Vaunt

Inteligentne okulary Intela - jakim sposobem działa Vaunt

Intel stworzył prototyp inteligentnych okularów. W odróżnieniu od dotychczasowych prób wytworzenia tego typu urządzeń – sprzęt intela wygląda zwyczajnie. Firma nazwała je Vaunt. O nowych okularach Intela usłyszeliśmy pierwszego…...

instagram wyprzedził Twittera  Tech

Instagram wyprzedził Twittera Tech

Roboty bojowe mogą zdestabilizować świat. Kolejne ostrzeżenie Jeff Bezos chce oferować cywilne loty w kosmos. Poznaliśmy ceny Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła rozwój, ale do podium posiadamy daleko Wyciek danych…...

iNG Bank Śląski ostrzega własnych klientów: uwaga na podejrzane maile!  Pieniądze

ING Bank Śląski ostrzega własnych klientów: uwaga na podejrzane maile! Pieniądze

ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów przed oszustami. Ryzykują oni podszywać się u dołu bank i w tenże sposób wyłudzać dane dostępowe do naszego konta. Do klientów ING Instytucji finansowej…...

imigranci w Polsce - badanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Imigranci w Polsce - badanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zmniejszyła się otwartość Polaków wobec przyjęcia imigrantów spośród niemalże wszystkich krajów a mianowicie wynika z badania ZPP. Nawet Ukraińcy nie istnieją już tak mile widziani, jak jeszcze przed rokiem. Dowiaduje…...

ile TVP zarobiła na mundialu?

Ile TVP zarobiła na mundialu?

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji przyniosły Telewizji Polskiej około dziesięciu mln zł zysku - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. Podkreślił, że stało się tak, bo TVP sprzedawała reklamy…...

ile osób zgłosiło się na temat wcześniejszą emeryturę? Rafalska tłumaczy

Ile osób zgłosiło się na temat wcześniejszą emeryturę? Rafalska tłumaczy

Są najświeższe dane o efektach reformy emerytalnej Pis. Minister Rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że złożono ok. 230 tys. wniosków emerytalnych, ale frakcja z tych osób od momentu…...