Tarnów: Spektakle dla dzieci na Festiwalu Mała Talia

27 lipca, 2020
Category: inne

Kilkaset pociechy z Tarnowa i sasiedniego miasta będzie mogło zobaczyć cztery przedstawienia teatralne prezentowane w ramach IV Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia. Impreza organizowana przez Tarnowski Teatr dywanom. L. Solskiego potrwa od soboty 26 maja do 11 czerwca.

Spektakle zostaną przedstawione zarówno dzieki Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru jak i w pobliskich miejscowościach: Bochni, Brzesku i Szczucinie.

Na początek przewidziano prapremierę spektaklu tarnowskiej sceny „Babcia mówi pa pa” w reżyserii Agaty Biziuk. Reżyserka spektaklu wraz z Agnieszką Makowską napisały tę sztukę specjalnie na rzecz Tarnowskiego Teatru.

„Od początku wiedziałam, że nasza premiera na Małą Talię winna być wspólczesnym spektaklem dla dzieci, który zachęci małych tarnowian do wizyt w teatrze, pokaże, jak duże wydaje sie byc w teatrze znaczenie wyobraźni i rzetelnego tekstu. Natomiast ten – autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej – wydaje sie świetny, mądry, pełen humoru i glównie szanujący młodego widza, rozumiejący jego potrzeby” – oceniła podczas czwartkowej konferencji prasowej Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna Solskiego.

W programie Małej Talii znalazły się też: „Calineczka” Marty Guśniowskiej (Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana po Bielsku-Białej), „Robale” Agaty Biziuk (Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przy Kielcach), „Kot w butach” Ireneusza Maciejewskiego (Teatr Lalek „Rabcio” przy Rabce Zdrój).

IV wersja Festiwalu odbywa się w ramach projektu Cztery Talie R., dlatego też spektakle prezentowane są cos wiecej niz na deskach Solskiego, ale również przy ośrodkach kultury mniejszych miejscowości, by teatr „dotarł” az do jak najszerszej młodej publiczności.

Podobnie jak po poprzednich edycjach festiwalu zaprezentowania będą kalkulowane przez laczone jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-statuetki zostały przygotowane przez uczniów z tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych pod opieką Piotra Burdzyńskiego.

IV Festiwal Spektakli dla Dzieci MAŁA TALIA odbywa się w ramach Planu Cztery Talie Roku, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. (PAP)

rgr/ ls/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy