Taśmy Kaczyńskiego. Austriak szykował pole do budowy wieżowców. Są dane

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Ten kuzyn to Grzegorz Tomaszewski, a do spotykania, podczas którego przyjął papiery, doszło 27 lipca zeszłego roku. Brał w nim udział także Jarosław Kaczyński. – Możesz podpisać, że to zostało przekazane – powiedział prezes PiS podczas tego spotkania. Rozmowę nagrał Birgfellner, który już wtedy miał problem wraz z wyegzekwowaniem zapłaty za stworzone prace.

Jakim sposobem podaje „Wyborcza”, wśród przekazanych dokumentów były: porozumienia co do budowy wieżowca, dokumentacja bankowa, umowy i projekty umów z podwykonawcami (m. in. ze Strabagiem), pełnomocnictwa sadowe, umowy rachunku bankowego czy sprawozdania finansowe. Ogólem kilkanaście segregatorów.

Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Kierownik komisji ds. VAT zabiera głos

Na nagranej rozmowie tłumaczka Birgfellnera, prywatnie jego żona, mówi az do Grzegorza Tomaszewskiego (który wydaje sie jej wujkiem): – Wylacznie żebyś zobaczył, ile zbytnio tym wydaje sie pracy jak i równiez że Gery (zdrobnienie od imienia Birgfellnera – przyp. red. ) nie jest oszustem. Tutaj jest naprawdę dużo czasu i pracy poświęcone.

Ogladaj też: Taśmy Kaczyńskiego. „Polska sparaliżowana poprzez układ oligarchiczny”

a mianowicie Tutaj wydaje sie byc wszystko: w którym miesiąco jak miało być zrobione, podczas gdy. Haromonogram rozstawiony już w trzy czasy. Wszystko jest tutaj, kazde umowy, uchwały, wszystko a mianowicie mówi.

Daje też, że to inny i najnowszy już zestaw oryginalnych dokumentów dotyczących przygotowań do wybudowania wieżowca na działce przy ulicy Srebrzystej. Taki samodzielnie zestaw dokumentów został już bowiem wcześniej przekazany az do spółki Srebrna. Większościowym udziałowcem tej spółki jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego – w fundacji tej Jarosław Kaczyński jest członkiem rady.

Tomaszewski podczas spotkania mówi: – To już jakim sposobem Jarek postanowi, ja mogę to oczywiście przejrzeć. Jak i równiez podpisuje odbiór dokumentów, zgodnie z poleceniem Kaczyńskiego.

Ogladaj też: Taśmy Kaczyńskiego. „Wyborcza” publikuje pełnomocnictwo Srebrnej gwoli Birgfellnera

Jak podkreśla „Wyborcza”, to kolejny dowód na to, że Birgfellner wykonał ogrom zadan przy zrobieniach do wybudowania wieżowca. Zadan, za które domaga się zapłaty jednej, 3 mln euro. Ale spółka Srebrzysta uważa, że pieniądze się nie należą. 25 stycznia tego roku sprawa trafiła do sądu.

Ogladaj też: Taśmy Kaczyńskiego. Swieze nagrania rozmów o wieżowcu Srebrnej

Dzierzysz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij mnie przez dziejesie. wp. pl