Autogaz drożeje, pozostałe paliwa w dół  Surowce

W mijającym tygodniu spadły średnie poziomy cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na stacjach o 2 grosze na litrze. Jak wskazuje jednak BM Reflex, największym zaskoczeniem dla kierowców mogą być podwyżki opłat autogazu. "Odnotowaliśmy wzrost średniego poziomu cen LPG o 4 grosze na litrze, tj. do poziomu dwóch, 23 zł/l, czyli pułapu z połowy stycznia" a mianowicie podają analitycy.

BM Reflex podkreśla, że dzięki części stacji podwyżki sięgały blisko 10 groszy dzięki litrze. Największe podwyżki cen gazu LPG (średnio 7–8 groszy) na litrze wystąpiły w województwach małopolskim i świętokrzyskim.

Ubiegły tydzień przyniósł symboliczną podwyżkę autogazu - o 1 grosz na litrze. Ten postęp był pierwszym po 7 tygodniach spadków. Wówczas przy tym okresie ceny LPG spadły o 13 groszy na litrze.

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około cztery, 71 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 5, 01 zł, oleju napędowego – 4, 61 zł, autogazu – 2, 23 złotych.

Ropa drożeje, bo jest jej w mniejszym stopniu. I dodatkowo ta prognoza Goldman Sachs

Gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Według danych BM Reflex, w mijającym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego notujemy w województwie dolnośląskim. W tamtym miejscu za litr bezołowiowej 95 i diesla płacimy właściwie po 4, 460 zł i 4, 49 złotych.

Z kolei najdroższą benzynę mamy w województwie opolskim i zachodniopomorskim. Litr Pb 95 kosztuje średnio 4, 81 zł, a diesel najdroższy jest po opolskim, gdzie kosztuje 4, 78 zł.

Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie śląskim - kosztuje tam 2, 15zł, podczas gdy w woj. opolskim i zachodniopomorskim litr autogazu kosztuje najwięcej, ponieważ średnio 2, 29 złotych.

Prognoza cen paliw

Jak prognozuje BM Reflex, skala zmian na rynku hurtowym dokonana w tym tygodniu "powinna pozwolić na utrzymanie stabilnego poziomu cen benzyny i oleju napędowego w większości stacji w pozostałym tygodniu".

Analitycy spodziewają się jednak, że niebezpieczeństwem dla utrzymania cen materiałów na stacjach na szczeblu bez zmian mogą być wzrosty cen w dziedzinie ropy, które odnotowano w piątek. Dzieje się tak według informacjach Międzynarodowej Agencji Siły o spadku produkcji ropy w krajach OPEC przy styczniu o ok. jednej mln baryłek oraz spadku zapasów ropy w państwach OECD poniżej 3 bln baryłek.

Analitycy alarmują także, że podwyżki wartości autogazu mogą być kontynuowane.

Zobacz: Jakub Bogucki o cenach paliw (Wideo z 27. 12. 2016)Aktualności

grecki dziennikarz: propozycja Aten to dobra podstawa do porozumienia  Ze świata

Grecki dziennikarz: propozycja Aten to dobra podstawa do porozumienia Ze świata

Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie Grecja zbiera pochwały. Zbytnio postępy w realizacji reform Strajk dziennikarzy. Nie potrzebują reformy emerytalnej Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi dzięki ulice…...

grafen. Polska metoda produkcji wraz z patentem w USA i UE  Surowce

Grafen. Polska metoda produkcji wraz z patentem w USA i UE Surowce

Metoda wytwarzania grafenu opracowana na Politechnice Łódzkiej uzyskała ochronę patentową w AMERYCE i Unii Europejskiej. Grafen produkowany przez Advanced Graphene Products - spośród osiągalnych w branży - najbardziej przypomina ten wzorcowy…...

gospodarcze konsekwencje brexitu  Wraz z świata

Gospodarcze konsekwencje brexitu Wraz z świata

Gospodarka hamuje, inwestycje spadają, a wielkie firmy przestrzegają, że mogą zostać przymuszone do opuszczenia kraju i zabrania nawzajem tysięcy pomieszczeń pracy. Od referendum, po którym Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem Zjednoczonego Królestwa…...

google Pixel 2. Premiera iphoneów  Tech

Google Pixel 2. Premiera iphoneów Tech

Dwa tygodnie po premierach smartfonów od czasu Apple, Google zaprezentował przy środę dwa nowe wzory telefonów: Google Pixel dwóch i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od wersji…...

google - debiut na amerykańskiej giełdzie. Ile teraz kosztują akcje

Google - debiut na amerykańskiej giełdzie. Ile teraz kosztują akcje

Google wszedł na amerykańską giełdą 12 latek temu, 19 sierpnia 2004 roku. Osoby, które kupiły akcje firmy w czasach debiutu i trzymały gryzie do tej pory nabyły krocie. Kurs akcji Google’a…...

godziny otwarcia sklepów w Wigilię, Sylwestra  Lidl, Biedronka, Tesco

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię, Sylwestra Lidl, Biedronka, Tesco

Wigilia i Sylwester od lat istnieją dniami, w które zazwyczaj sieci handlowe skracają pory działania swoich sklepów. Jednak w związku z zamysłem o ograniczeniu handlu przy niedziele i święta, wówczas może…...