Ceny ropy za wysokie? Komentarz prezydenta USA Donalda Trumpa  Surowce

Prezydent USA Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że ceny ropy są sztucznie zawyżane. "To niedobrze i to nie będzie akceptowane! " - dodał.

Trump napisał, że przy wielkiej podaży ropy (ilości na rynku) i jej znaczących rezerwach, ceny "są sztucznie niesłychanie wysokie".

Po naszym tweecie ceny surowca spadły. Trump zaatakował Organizację Państw Eksportujących Ropę (OPEC) przy dniu, w którym przy Arabii Saudyjskiej spotkali się ministrowie ds. ropy wraz z krajów należących do kartelu oraz produkujących ropę państw niezrzeszonych.

Looks like OPEC is at it again. With record amounts of Oil all over the place, including the fully loaded ships at sea, Oil prices are artificially Very High! W istocie good and will not be accepted!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 20 kwietnia 2018

Limity wydobycia

Podczas zebrania w Dżuddzie mają oni omówić ewentualne porozumienie przy sprawie podtrzymania limitów wydobycia surowca, aby podbić tej ceny po okresie, w którym nadpodaż spowodowała bardzo znaczące spadki cen.

Jak jednak zauważa przedstawicielstwo AP, nie wiadomo, jakie kroki mające na zamiarze obniżenie notowań ropy Trump miał na myśli, czy czy wcale rozważa mężczyzna jakąś formę interwencji w tej sprawie.

Biorący udział w rozmowach przy Dżuddzie rosyjski minister ds. energii Aleksandr Nowak powiedział, że producenci ropy mogą nieco złagodzić ograniczenia wydobycia jeszcze przed końcem r., jeśli będzie to pożądane "z punktu widzenia rynku".

Reuters podaje jednak, powołując się na parcypantów spotkania, że podczas negocjacji przy drzwiach zamkniętych Nowak powiedział, że Moskwa optuje za utrzymaniem limitów produkowaniu ropy do końca 2018 r..

"Tankowanie od dawna nie było tak drogie". A to nie koniec wzrostu cen na stacjach

Również Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC, opowiada się za utrzymaniem ograniczonej podaży surowca i liczy na to, że tej cena może osiągnąć 80 dol. lub nawet stu dol. za baryłkę.

Pod koniec marca następca tronu Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman powiedział, hdy OPEC chce zawrzeć 10 lub 20-letnią umowę wraz z Rosją i innymi producentami nienależącymi do kartelu po sprawie regulowania podaży w dziedzinie ropy.

"Rozszerzenie koordynacji"

W połowie lutego po rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem król Arabii Saudyjskiej Salman ustalił, iż obie strony są zaciekawione "rozszerzeniem koordynacji" na światowym rynku ropy naftowej.

OPEC i część odmiennych producentów z Rosją naprzód porozumiały się pod koniec 2016 roku w sprawie ograniczenia produkcji surowca, żeby podbić ceny po czasie radykalnych spadków; globalne odnalezienie zostało ograniczone o około 1, 8 mln baryłek dziennie.Aktualności

gUS: liczba emigrantów z Lokalny wzrosła w Niemczech jak i również Wlk. Brytanii  Ze świata

GUS: liczba emigrantów z Lokalny wzrosła w Niemczech jak i również Wlk. Brytanii Ze świata

Około 2, 397 mln Polaków przebywało w 2015 roku poza krajem, w tym dwa, 098 mln w Europie - wynika z oryginalnych danych GUS. Liczba rodzimych emigrantów wzrosła…...

ceny prądu w Polsce. Ustawa z grudnia 2018 znowelizowana

Ceny prądu w Polsce. Ustawa z grudnia 2018 znowelizowana

Sejm znowelizował ustawę na temat cenach prądu. Podstawowe modyfikacje dotyczą opłat dystrybucyjnych i za przesył energii elektrycznej, które nie będą podejmowane ustawą, ale przez regulatora, czyli Prezesa Urzędu Dostosowywania Energetyki (URE).…...

ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 3-9 czerwca 2017

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 3-9 czerwca 2017

Benzyna Pb98 za 4, 64-4, 74 zł/l, benzyna Pb95 za cztery, 29-4, 39 zł/l, diesel ON za 4, 11-4, 20 zł/l, autogaz GAZOWĄ za 1, 81-1, 88 zł/l - to prognozowane…...

ceny na stacjach paliw. Kierowcy mogą płacić więcej

Ceny na stacjach paliw. Kierowcy mogą płacić więcej

Najbliższe dni przyniosą dalsze wzrosty cen na stacjach - prognozują analitycy e-petrol. W charakterze powód wskazują między pozostałymi problemy Wenezueli, które przyczyniły się wyraźnie do zwyżki kursu ropy naftowej. Jak podał…...

cenEA: wypłaty z programu pięćset plus mogą ograniczyć najęcie  Pieniądze

CenEA: wypłaty z programu pięćset plus mogą ograniczyć najęcie Pieniądze

500 plus także na pierwsze dziecko. Jest decyzja komisji senackiej 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie co do jego nieustającego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie…...

cBOS: 66 proc. Polaków uważa kwotę wolną od podatku za nieodpowiednią

CBOS: 66 proc. Polaków uważa kwotę wolną od podatku za nieodpowiednią

Dwie trzecie Polaków (66 proc. ) uważa, że obecnie obowiązująca kwota wolna od podatku jest nieodpowiednia - za niska lub zbytnio wysoka, 14 proc. mniema, że jest taka jakim sposobem…...