Ceny ropy za wysokie? Komentarz prezydenta USA Donalda Trumpa  Surowce

Prezydent USA Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że ceny ropy są sztucznie zawyżane. "To niedobrze i to nie będzie akceptowane! " - dodał.

Trump napisał, że przy wielkiej podaży ropy (ilości na rynku) i jej znaczących rezerwach, ceny "są sztucznie niesłychanie wysokie".

Po naszym tweecie ceny surowca spadły. Trump zaatakował Organizację Państw Eksportujących Ropę (OPEC) przy dniu, w którym przy Arabii Saudyjskiej spotkali się ministrowie ds. ropy wraz z krajów należących do kartelu oraz produkujących ropę państw niezrzeszonych.

Looks like OPEC is at it again. With record amounts of Oil all over the place, including the fully loaded ships at sea, Oil prices are artificially Very High! W istocie good and will not be accepted!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 20 kwietnia 2018

Limity wydobycia

Podczas zebrania w Dżuddzie mają oni omówić ewentualne porozumienie przy sprawie podtrzymania limitów wydobycia surowca, aby podbić tej ceny po okresie, w którym nadpodaż spowodowała bardzo znaczące spadki cen.

Jak jednak zauważa przedstawicielstwo AP, nie wiadomo, jakie kroki mające na zamiarze obniżenie notowań ropy Trump miał na myśli, czy czy wcale rozważa mężczyzna jakąś formę interwencji w tej sprawie.

Biorący udział w rozmowach przy Dżuddzie rosyjski minister ds. energii Aleksandr Nowak powiedział, że producenci ropy mogą nieco złagodzić ograniczenia wydobycia jeszcze przed końcem r., jeśli będzie to pożądane "z punktu widzenia rynku".

Reuters podaje jednak, powołując się na parcypantów spotkania, że podczas negocjacji przy drzwiach zamkniętych Nowak powiedział, że Moskwa optuje za utrzymaniem limitów produkowaniu ropy do końca 2018 r..

"Tankowanie od dawna nie było tak drogie". A to nie koniec wzrostu cen na stacjach

Również Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC, opowiada się za utrzymaniem ograniczonej podaży surowca i liczy na to, że tej cena może osiągnąć 80 dol. lub nawet stu dol. za baryłkę.

Pod koniec marca następca tronu Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman powiedział, hdy OPEC chce zawrzeć 10 lub 20-letnią umowę wraz z Rosją i innymi producentami nienależącymi do kartelu po sprawie regulowania podaży w dziedzinie ropy.

"Rozszerzenie koordynacji"

W połowie lutego po rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem król Arabii Saudyjskiej Salman ustalił, iż obie strony są zaciekawione "rozszerzeniem koordynacji" na światowym rynku ropy naftowej.

OPEC i część odmiennych producentów z Rosją naprzód porozumiały się pod koniec 2016 roku w sprawie ograniczenia produkcji surowca, żeby podbić ceny po czasie radykalnych spadków; globalne odnalezienie zostało ograniczone o około 1, 8 mln baryłek dziennie.Aktualności

donald Trump rozpocznie budowę muru na granicy z Meksykiem

Donald Trump rozpocznie budowę muru na granicy z Meksykiem

Donald Trump podpisze w środę, 25 stycznia, rozporządzenie o rozpoczęciu konstrukcji muru na granicy spośród Meksykiem. Biały Dom anonsuje też wprowadzenie restrykcji w przyjmowaniu uchodźców z poniektórych krajów objętych terroryzmem. Podczas wizyty…...

dolar amerykański najtańszy od finiszu 2014 roku, jakie przyczyny  Waluty

Dolar amerykański najtańszy od finiszu 2014 roku, jakie przyczyny Waluty

Dolar tak tani nie był od grudnia 2014 roku kalendarzowego. W piątek amerykańska waluta zniżkuje zarówno w parze do euro jak i polskiego złotego. Dolar w tym roku stracił już…...

dlaczego OC jest takie duże  Moto

Dlaczego OC jest takie duże Moto

Ubezpieczyciele pozostali zobowiązani do wypłaty wyższych odszkodowań, co jest jedną z przyczyn skokowego przyrostu cen polis OC. - Ceny będą rosły, jeżeli będziemy zwiększali wysokość odszkodowań uszczerbek na zdrowiu i zakres odpowiedzialności…...

dieta sposobem na raka

Dieta sposobem na raka

Nowotwory to współcześnie najbardziej powszechna choroba cywilizacyjna. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że ryzyko zachorowania dotyka obecnie co trzecią osobę. Również w Polsce. O tym dlaczego tak się dzieje, jak się…...

demografia największą barierą w progresu gospodarczym - eksperci

Demografia największą barierą w progresu gospodarczym - eksperci

Demografia może być najogromniejszą barierą w rozwoju ekonomicznym Polski – ocenili eksperci w trakcie II Kongresu Przemysłowego, który odbywa się w Karpaczu (Dolnośląskie). Jak mówili, powinniśmy być zadowoleni wraz z dotychczasowego dorobku…...

decyzja Moody’s. Komentarz ministra finansów Pawła Szałamachy

Decyzja Moody’s. Komentarz ministra finansów Pawła Szałamachy

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...