Stolica na opadach śniegu – ulice przejezdne, lecz warunki klopotliwe

27 lipca, 2020
Category: rózne

# dochodzą wiadomości z obrad rady Warszawy #

28. 01. Warszawa (PAP) – Na warszawskich trasach pracuje przy czwartek 170 solarek. Śnieg pada momentami dość intensywnie. Są opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, sięgające poniekad kilkudziesięciu minutek. Trudniej poruszać się autom osobowym. Wskazówka Warszawy nie zaakceptowac zaakceptowała wniosku, by w związku z trudnościami komunikacyjnymi zawiesić opłaty za parkowanie.

W ciągu nocy ulice były odśnieżane, obecnie są posypywane solą, na niektórych może zalegać błoto pośniegowe – powiedziała PAP rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM) Iwona Fryczyńska.

Rzeczniczka ZOM dodała, że śnieg usuwany jest także z przejść dla pieszych, kładek jak i równiez dojść do metra, za których koszty utrzymania także pasuje ZOM. Przy zależności od pogody prowadzone będą dalsze prace.

Po kasie ZOM na tegoroczną akcję odśnieżania ulic zostało około trzydziestu ze 102 mln zł, jakie były do dyspozycji w tym sezonie. Od spólek odśnieżających stołeczne ulice ZOM może wymagać „efektu ciemnej jezdni cztery godziny na ustaniu opadów”.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow powiedział PAP, że po związku sposród trudnymi warunkami na trasach opóźnienia po kursowaniu lacznosci miejskiej mogą sięgać od kilkunastu az do kilkudziesięciu minutek.

O kwestii na stołecznych ulicach mówiono podczas czwartkowej sesji porady Warszawy. Klub PiS chciał wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały dającej prezydentowi miasta możliwość zawieszenia w maksymalnie 2 tygodnie poboru opłat w części lub całości tereny płatnego parkowania. Jak argumentował przewodniczący klubu Marek Makuch, służby odpowiedzialne za oczyszczanie miejsc parkingowych nie wypełniają swych obowiązków, przez co opłaty za te usługi, które nie spełniają standardów, są wymuszane. Dodał, że dwa tygodnie, o których mowa w planie, wystarczyłyby na doprowadzenie pomieszczen parkingowych do właściwego formy.

Projekt nie zaakceptowac wszedł pod obrady a mianowicie od głosu wstrzymała się większość radnych PO. Sceptyczny wobec pomysłu jest także Ratusz. Jak powiedział PAP Marcin Ochmański z wydziału prasowego, przedkladane rozwiązanie byłoby sprzeczne z polityką transportową miasta, która zakłada ograniczanie wjazdu wlasnych samochodów sluzace do centrum, zas także wraz z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa, które w razie preznych opadów śniegu namawiają mieszkańców, aby przesiedli się do komunikacji miejskiej. Ochmański dodał, że zawile byłoby także doprecyzowanie warunków, w których można by stosować ów przepis. (PAP)

mca/ brw/ pz/ mow/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy