Spotkanie w Kancelarii Przedstawienie premierowe o podziale środków dzieki ochronę zdrowia

27 lipca, 2020
Category: inne

Wicepremier Przemysław Gosiewski, wiceminister zdrowia Bolesław Piecha i prezes Narodowego Funduszu Stanu zdrowia Andrzej Sośnierz spotkali się w środę wieczorem przy Kancelarii Premiera, aby dyskutować o podziale środków dzieki ochronę stanu zdrowia – dowiedziała się PAP w sekretariacie wicepremiera.

Po poniedziałkowych negocjacjach ze związkami zawodowymi służby zdrowia Gosiewski poinformował m. in. o planowanym wzroście nakładów na ochronę zdrowia w 2008 r. o piec, 8 mld zł w stosunku do 2007 r.

Pieniądze ów mają pozwolić m. in. na skrócenie kolejek do lekarzy oraz zwiększenie weryfikacji świadczeń lekarskich. Mają pochodzić z większych wpływów wraz z składek leczniczych w związku ze rozwojem gospodarczym, z urealnienia składek opłacanych z budżetu państwa za rolników, bezrobotnych jak i równiez studentów, natomiast także – z wprowadzenia w życie uchwalonej ostatnio ustawy na temat finansowaniu leczenia ofiar wypadków z OC kierowców.

Rząd zaproponował też wprowadzenie możliwości odliczania za posrednictwem obywateli od czasu podatku wydatków na prywatną opiekę medyczną. Nie wiadomo na razie, do jakiej kwoty odliczenie byłoby możliwe. Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez PAP, planowana ogól miałaby wynosić 400 zł rocznie.

Rząd proponuje także wydłużenie czasu trwania uchwalonej w lipcu 2006 r. ustawy podwyżkowej na 2004 r. jak i równiez kolejne lata.

Propozycje ów nie satysfakcjonują Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL). Pozostałe związki czekają na szczegóły. „Solidarność” oraz związek pielęgniarek i położnych za porzadny pomysł uznały możliwość odliczeń podatkowych zbyt prywatne kurowanie. OZZL oficjalne stanowisko przy tej kwestii przedstawi przy piątek. przy poniedziałek strony www ponownie mają zasiąść az do negocjacji.

Przedmiotem spotkania wicepremiera, wiceministra stanu zdrowia i prezesa NFZ może być także decyzja, w co przeznaczyć pieniądze wraz z tegorocznej nadwyżki NFZ. W czwartek posiada się tym zająć wskazówka Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o ok. 700 mln zł. Wraz z nieoficjalnych wiadomosci PAP wyplywa jednak, że rada przyjmie plan pieniezny zaprezentowany do niej przez Sośnierza i przeznaczy nadwyżkę w świadczenia lecznicze, bez zarzadzenia, na jak w szczególności.

OZZL zaapelował do porady NFZ na temat to, zeby pieniądze ów przeznaczyć dzieki wzrost weryfikacji świadczeń zdrowotnych i w ten sposób zrealizować wymogi płacowe doktorów. Związek domaga się nadal w tym roku 1-wsza mld zł na podwyżki dla medyków. (PAP)

bos/ bno/ rod/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy