Solidarna Polska anonsuje konwencję antykorupcyjną

Solidarna Polska anonsuje konwencję antykorupcyjną
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

– To będzie początek wielkiej ogólnonarodowej akcji politycznej mającej w celu _ przywrócenie uczciwej Polski _ – zapowiada szef SP Zbigniew Ziobro. Jego partia* *organizuje 26 stycznia w warszawskim Teatrze Dramatycznym konwencję antykorupcyjną.

Według Ziobry _ na grono oczach na terytorium polski tworzy się front ofert korupcji _.

Zdaniem posła świadczy w ten sposób np. osad w sprawie kardiochirurga Mirosława G. oraz wizerunek sędziego Igora Tulei. Oburzenie polityków wywołało ustne uzasadnienie wyroku, przy którym sędzia Tuleya krytycznie ocenił metody działania CBA i prokuratury w tejze sprawie, wskazując, że metody CBA – w szczególności nocne, wielogodzinne przesłuchania a mianowicie kojarzą się z czasem stalinizmu po latach 40. i 50.

_ – W związku z wydarzeniami, jakie dzieją się w tej chwili w Polsce wedlug wyroku skazującym pana doktora Mirosława Gram. i po próbie podjęcia przez różne środowiska i niektóre srodowiska odwrócenia sensu tego osadu, Solidarna Polska ogłasza wielką konwencję antykorupcyjną. Konwencję służącą uczciwemu, bezpiecznemu polskiemu państwu, która odbędzie się 26 stycznia w stolicy polski w Teatrze Dramatycznym _ – powiedział Ziobro w konferencji prasowej w Sejmie.

_ a mianowicie To wydaje sie ten chwileczke kluczowy, nie możemy się cofnąć i pozwolić, aby narracja obrońców doktora Gram. zwyciężyła, zeby tak naprawdę jako winnych rozliczano jak i równiez pokazywano prokuratorów, funkcjonariuszy CBA, i osób, którzy pragneli Polski uczciwej dla zwykłych ludzi _ – dodał Ziobro.

Jakim sposobem podkreślił, nalezy zrobić wszytko, by walczyć o prawa większości Polaków, tych, dla których uczciwość, przyzwoitość jak i równiez transparentne funkcjonowanie władzy wydaje sie wartością.

_ – Wszystkich, którzy mają na sercu uczciwą, przyzwoitą i rzetelną władzę w naszym kraju, którzy chcą, aby na co dzień funkcjonowały w polsce przyzwoite jak i równiez uczciwe maksymy w każdej dziedzinie życia społecznego, po wymiarze sprawiedliwości, w organach ścigania, po polskim Sejmie i przy służbie zdrowia zapraszamy w tę wielką konwencję – bój na temat uczciwą, bezpieczną Polskę, poniewaz nie ma bezpieczeństwa wtedy, wówczas gdy powszechnie akceptuje się i promuje postury korupcyjne jak i równiez usiłuje się odwrócić przeslanie pojęć dobra i zła, korupcji i nieuczciwości _ – zaznaczył Ziobro.

Do pomysłu SP o zorganizowaniu konwencji odniósł się po czwartek po Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, według którego konwencje są bardzo dobre, ale nieduzo mogą zmienić, gdy są organizowane za posrednictwem _ tak marginalne ugrupowanie jak Solidarna Polska _.

_ a mianowicie Z korupcją trzeba walczyć, ale żeby ta walka miała realny kształt, nalezy zmienić rząd w naszym kraju, poniewaz koalicja PO-PSL z korupcją nie pragnie walczyć _ – przekonywał Błaszczak. Dodał, że jeśli SP pragnie realnie wesprzeć walkę wraz z korupcją, to powinna poprzeć wniosek PiS o wotum nieufności gwoli rządu, który ma zostać złożony przy najbliższych tygodniach.

Sąd w piątek skazał dr. G. na rok kalendarzowy więzienia w zawieszeniu w dwa okres i grzywnę za przyjęcie ponad 17, 5 tys. zł od momentu pacjentów; uniewinnił go od 23 zarzutów, m. in. mobbingu. Sąd krytycznie ocenił metody działania CBA jak i równiez prokuratury w sprawie. _ _

_ – Nocne przesłuchania, zatrzymania a mianowicie taktyka organów ścigania po tej sprawie dr Mirosława G. może budzić przerażenie _ a mianowicie mówił sędzia Tuleya. – _ Budzi to skojarzenia nawet nie zaakceptowac z latami 80., jednak z metodami z lat 40. jak i równiez 50. a mianowicie czasów największego stalinizmu _ – dodał.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy