Rok 2017 na GPW. Sprawdź, którymi spółkami wskazane jest się zainteresować

Rok 2017 na GPW. Sprawdź, którymi spółkami wskazane jest się zainteresować
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Rok 2017 powinien być korzystniejszym czasem gwoli przynajmniej niektórych banków, a także spółek, które skorzystają na prognozowanym odbiciu przy finansowaniu projektów ze środków unijnych. Słaby złoty pomoże eksporterom. Drobni inwestorzy będą mogli za zakupach grupowych wszystkim zarobić. Nie powinni jednak zapominać o ryzyku, które za kazdym razem towarzyszy nabywaniu akcji dzieki GPW.

Brexit, perspektywa polepszenia stóp procentowych w AMERYCE, dość niespodziewane doniesienia o spowolnieniu postepu gospodarczego na terytorium polski, niepewna przyszłość OFE i wreszcie sporo zaskakujących informacji z samych spółek notowanych na warszawskim parkiecie – miniony rok przyzwyczaił inwestorów do pokaznej zmienności w branzy.

Najbliższych dwanaście miesięcy wraz z pewnością nie zaakceptowac pozwoli im odetchnąć. O zyski na akcjach spółek wciąż będzie trudno. Nie zaakceptowac oznacza to aczkolwiek, że nie zaakceptowac będą ów lampy możliwe a mianowicie klucz az do ich osiągnięcia tkwi jednakze w umiejętnym doborze najlepszych akcji. Dla ułatwienia, jakim sposobem co roku, WP money poprosiło analityków na temat wskazanie „typów” spółek z GPW, które ich wedlug powinny przynieść inwestorom dochody.