Przeszkody są na to, żeby je łamać

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

W stulecia 5 latek przestał widzieć na jedno oko zas w stuleciu 22 lat stracił spojrzenie. Nie załamało go to – w dalszym ciagu uprawiał wioślarstwo i biegał w maratonach, a w 2009 r. jako pierwszy niewidomy przy historii dotarł na Kon Południowy. Rok później wypadł z okna w domu przyjaciół i został sparaliżowany. Irlandczykowi Markowi Pollockowi los, ostroznie mówiąc, nie zaakceptowac sprzyjał, lecz mimo konieczności poruszania się na wózku nie załamał się i nie zaszył w domu – przeciwnie, jeździ po świecie i argumentuje, że dla człowieka nie istnieje rzeczy niemożliwych.

– Ten, kto wie, z jakiego powodu żyje, nie troszczy się o to, jak żyje. W stuleciu 22 latek musiałem zaakceptować, że będę niewidomy jak i równiez to się nie zmieni, by móc spojrzeć po przyszłość jak i równiez podjąć się nowych wyzwań. To, czymze teraz się zajmuję, to budowanie w ludziach wytrwałości i łączenie ich, zeby mogli mierzyć się z najbardziej skomplikowanymi problemami – mówi Mark Pollock.

Realizm wykorzystywany

W trakcie kilkunastu miesięcy, spędzonych w szpitalu po tragicznym przypadku, Mark Pollock wielokrotnie słyszał jedno – by nie łudzić się nadzieją w wyleczenie paraliżu, tylko pogodzić się wraz z swoim stanem, bo w innym wypadku psychologiczne koszta będą zbyt wysokie.

a mianowicie Porzucenie perspektywie było sprzeczne ze wszelkim, w jakie mozliwosci wierzyłem. To prawda, że optymiści karmią się wyłącznie nadzieją, więc ryzykują ogromnym rozczarowaniem jak i równiez demoralizacją. Z drugiej strony realiści akceptują brutalne dowody, ale nie porzucają perspektywie. To właśnie próbowałem robić w ostatnich latach – mówi Mark Pollock.

Mark Pollock i jego życiowa partnerka, Simone George, zwrócili się więc o pomocna dlon do wywodzącej się wraz z San Francisco spółki Ekso Bionics, produkującej robotyczne egzoszkielety, pozwalające sparaliżowanym osobom stać i chodzić. Przy pomocy robota w ciągu kilkunastu miesięcy Pollock przeszedł ponad milion kroków. To jednak nie wystarczyło.

Walka nauczania

– W istocie całą pracę wykonywał egzoszkielet. Nawiązaliśmy więc współpracę z naukowcami UCLA, pracującymi nad elektryczną stymulacją rdzenia kręgowego – tak, by osoby sparaliżowane mogły odzyskać choćby częściowo czucie jak i równiez zdolność swobodnego ruchu. To naszym zdaniem glówna znacząca metoda terapii dla osób sparaliżowanych – mówi Simone George.

Mark Pollock podkreśla, że walka z paraliżem wydaje sie bardzo daleka od wygranej, jednak, tak jak on, zamierza udowodnić, że porzucenie perspektywie jest najgorszym, co można zrobić w chwili życiowego niepowodzenia.

a mianowicie To, jak powinno nasza firme nakręcać, napędzać to nie zaakceptowac problemy czy porażki a możliwości jak i równiez drogi az do osiągania nastepnych celów. Poprzednio moją 43-dniową wyprawą dzieki Biegun Południowy ludzie pukali się po czoło, zas gdy wypadłem z drugiego piętra na beton byłem już sposród góry zmuszony na śmierć. A jednakze nie koncentrowałem się dzieki problemach zas na nadziejach. Z pomocą bliskich jak i równiez technologii stanąłem na nogi. Uwierzylibyście, że wraz z moimi robotycznymi nogami zrobiłem już ponad trzy mln kroków? Zatem bierzcie na klatę fakty jednak trzymajcie się nadziei. Tylko wtedy ruszycie z stanowiska, to jest mój przekaz i moja osoba – mówi Mark Pollock, którego przeszlosc wciąż inspiruje najlepszych liderów na całym świecie.

a mianowicie Mark wydaje sie byc doskonałym argumentem na to, że zawsze możemy osiągnąć więcej. Więcej przeszlo to, jak w ogóle wydaje mnie się możliwe – dowodzi Satya Nadella, szef Microsoftu.

I to zapewne najkorzystniejsza rekomendacja sluzace do osobistego zebrania Marka Pollocka podczas Impact’19.

Kazdy do Krakowa

Jak pojedynczy ludzie potrafią inspirować ekosystem cyfrowej gospodarki jak i równiez jak technologie wpływają na całe społeczeństwa? Żeby się tego dowiedzieć nie trzeba jechać do Krzemowej Doliny, Hong Kongu lub Londynu. Od 20 sluzace do 23 czerwca Kraków – Miasto Gospodarz Cracow Tech Week jak i równiez kongresu Impact’19, stanie danym sercem tygla, w którym realizują się innowacyjne idee i projekty. To zdarzenia, na których przełomowe start-upy, naukowcy, interes i politycy mówią w zwiazku z tym językiem. Impact’19 to 4 sceny, 6 tysięcy gości, 250 speakerów i dziesiątki wydarzeń towarzyszących. Stałymi bywalcami są tam m. in. premierzy oraz ministrowie z Polski i szefowie rządowych agencji (np. PFR jak i równiez NCBR). Polski dołączą az do nich kluczowi politycy wraz z regionu CEE, w Krakowie pojawią się również wysocy rangą przedstawiciele takich potentatów jak Google, Mastercard, PZU, Orange, AstraZeneca, Amgen, Serwis allegro, PKN Orlen, Azoty, Tauron, Grupa Volkswagen, BNP Paribas czy ING. Oni wszyscy pokażą swoje pomysły na to, jak przy pomocy technologii, zmienić świat w lepsze. Impact’19 przyniesie też premiery najswiezszych inwestycji, rządowych strategii jak i równiez kluczowych raportów. Tutaj powstają pomysły i tworzone są projekty, które mają centralny wpływ w rozwój cyfrowej gospodarki jak i równiez perspektywy biznesu. Na Cracow Tech Week i Impact’19 dzisiejszy liderzy – szeroki biznes, startupy, środowisko akademickie, administracja publiczna – decydują o tym jakim sposobem będzie wyglądać jutrzejszy świat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy