Przemyśl: Pieniądze z UE na budowę nowego mostu oraz basenów

27 lipca, 2020
Category: inne

Budowa nowego mostu przez San i zespołu basenów z zapleczem rekreacyjnym a mianowicie m. in. na owe projekty władze Przemyśla chcą pozyskać pieniądze z swiezego budżetu Ue.

Część z nich będzie kontynuacją już zrealizowanych inwestycji, w ponizszym przede wszystkim na drodze, takich jak obwodnica miasta przydzielona w ubiegłym roku – powiedział Rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla Witold Wołczyk.

Podkreślił, że samorząd zrealizował już wiele projektów współfinansowanych z budżetu UE. „Potwierdzają to rankingi badające wysokość pozyskanych środków z funduszy europejskich. Zdajemy samemu sprawę, że w nowej perspektywie finansowej może to być trudniejsze, m. in. z powodu narzuconego przez Ministerstwo Finansów rodzaju naliczania długu samorządów, a także konieczności wprowadzania oszczędności” – mówił.

„Nadal będziemy chcieli rozwijać system drogowy Przemyśla, choćby przez budowę, planowanego od czasu dawna, mostu przez San na wysokości ul. Rzecznej. W planach mamy też dalszą wymianę taboru autobusowego, którym dysponuje miejska komunikacja” a mianowicie podkreślił Wołczyk.

Jedną sposród największych lokaty w najbliższych latach po Przemyślu będzie budowa zespołu basenów wraz z zapleczem rekreacyjnym przy ul. Sanockiej. Samorząd rozważa realizację tego projektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ale – jak zaznaczył rzecznik – alternatywą będzie pozyskanie na tenze cel pieniędzy z UE.

„Nie byłby to wzór o zakresie czysto rekreacyjnym, myślimy na temat jego połączeniu nowoczesnymi technikami i odnawialnymi źródłami ciepla. Chcielibyśmy także zainteresować tym projektem okoliczne gminy i stworzyć np. program aktywizacji osób starszych” – dodał Wołczyk.

Na projekty generujące korzyści na rzecz mieszkańców więcej niż 1 gminy przy nowej mozliwosci finansowej będzie kładziony szczególny nacisk. Totez władze Przemyśla planują już wkrótce podjąć rozmowy wraz z okolicznymi samorządami na temat tej inwestycji.

Przy założeniach az do nowej strony duży parcie będzie kładziony także metrów. in. w projekty zakładające rewitalizację terenów poprzemysłowych i powojskowych.

„Szczególnie w tychze ostatnim obszarze rysuje się dla nas okazja doinwestowania przejętego przez nas w ub. r. od wojska Szpitala Miejskiego. Będziemy chcieli pozyskać pieniądze m. in. na wyposażenie placówki po nowe technologie medyczne” – powiedział rzecznik. (PAP)

huk/ dym/ mow/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy