Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek, godz. 20. 00

27 lipca, 2020
Category: inne

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek, godz. 20. 00

INSTALACJA

Zarząd Instalacji rekomenduje wypłatę dywidendy po wysokości 0, 10 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie. Wcześniej zarząd zamierzał wypłacić od 0, dziesieciu do 0, 20 zł dywidendy w akcję, czyli łącznie 8-16 mln zł.

Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy jest trzydziestu czerwca, natomiast jej wypłata ma nastąpić 15 czerwca.

Ostateczną decyzję o wielkości dywidendy podejmie walne zgromadzenie Armatury, zwołane na jedenascie maja.

MNI

MNI poinformowało w swojej prognozie, że zarobki segmentu telekomunikacyjnego grupy wzrosną do 242, 3 mln zł w 2011 r., 262, dwunastu mln zł w 2012 r. i blisko 291, 6 mln zł przy 2013 r. EBITDA wzrośnie w tym roku sluzace do 71, dwa mln zł, a przy przyszłym az do 82, 65 mln zł. W 2013 r. ma ona wynieść ok. 97, 1 mln zł. Prognozowane wyniki nie uwzględniają ewentualnych akwizycji.

Giełdowa grupa MNI zamierza kontynuować wzrosty przy segmencie telekomunikacyjnym. W tym roku przychody ze sprzedaży netto z tej działalności wyniosą 242, 3 mln zł i będą o 17, czterech proc. wyższe niż przy ubiegłym roku kalendarzowego. EBITDA ma wynieść po 2011 r. 71, 2 mln zł, co oznacza postep o 34, 4 proc.

„Choć cały rynek telekomunikacyjny jest w stagnacji, my planujemy ciagle rozwijać się w toku dwucyfrowym. I to wraz z pominięciem ewentualnych akwizycji (… ) Zbyt rozwój w tym segmencie wydaje sie odpowiedzialna spółka MNI Telecom, która wydaje sie byc ośrodkiem konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych naszej stajnie. MNI Telecom została ostatnio wzmocniona przez zakup spółek zależnych od czasu Hyperion, w ponizszym Stream Communications, co pozwoli bez problemu zrealizować zaplanowane wyniki” – powiedział, cytowany w komunikacie Andrzej Piechocki, prezes MNI.

Przedstawiciele spółki podali, że zwiększenie przychodów wraz z sprzedaży będzie możliwe dzięki wprowadzeniu usługi IP TV (telewizji cyfrowej z rozbudowanymi możliwościami interakcji i usług na żądanie), oferowanej przy podstawowym zestawie łącznie wraz z usługą szerokopasmowego dostępu sluzace do Internetu. Oczekują oni także zwiększenia jak i równiez stabilizacji sprzedaży usług hurtowego dostępu az do sieci (WLR).

„Poprawa rentowności będzie możliwa dzięki optymalizacji kosztów, w ponizszym sprzedaży. W sytuacji Stream Communications wzrost rentowności uzyskany zostanie dzięki dalszej optymalizacji kosztów nadawców, administracyjnych i pozostałych kosztów operacyjnych” – poinformował w komunikacie Marek Południkiewicz, prezes MNI Telecom.

Wyniki podane w prognozie dzieki lata 2011-2013 nie uwzględniają ewentualnych przejęć.

„Cały czas szukamy szansie inwestycyjnych a mianowicie firm, które mogłyby poszerzyć nasze album produktowe, badz zasięg terytorialny sieci i bazę abonencką. Dlatego wciaz uczestniczymy w danym etapie konsolidacji naszego rynku telekomunikacyjnego i szykujemy się sluzace do kolejnych przejęć” – powiedział Piechocki.

Według prognoz MNI przychody spółek telekomunikacyjnych, kontrolowanych bezpośrednio badz pośrednio poprzez Grupę MNI, wyniosły przy 2010 r. 206, trzy mln zł, a EBITDA sięgnęła 53 mln zł.

POLNORD

Ekipa Polnord sprzedała w kwietniu 2011 r. 111 mieszkań, w tym danym okresie nabywcy zrezygnowali z 7 barów – podał Polnord przy komunikacie.

„Kwiecień był pozostalym miesiącem, przy którym osiągnęliśmy dobre efekty sprzedaży. Rozpoczynamy nowe inwestycje, co pozwoli na utrzymanie wysokiego rytmu sprzedaży po kolejnych miesiącach” – powiedział cytowany przy komunikacie Michał Świerczyński, wiceprezes Polnordu.

Przy marcu sprzedaż netto spółki wyniosła 130 lokali.

SWISSMED, EUROMED

Swissmed Prywatny Portal Medyczny, spółka z Ekipy Swissmed podpisała w poniedziałek umowę o przejęciu stu proc. udziałów spółki Euromed z Warszawy – poinformował Swissmed w komunikacie prasowym. Nie zaakceptowac podano szczegółów finansowych transakcji.

Spółka podała, że przejęcie Euromedu jest elementem realizacji strategii ekipy Swissmed polegającej na rozszerzeniu zakresu świadczonych usług za posrednictwem rozwój biezacej sieci placówek. Przychodnia Euromedu inicjuje działalność medyczną Swissmed na rynku warszawskim, w którym miejscu jesienią tegoz roku pozostanie też uruchomiony szpital Swissmedu na Bródnie wraz z przychodnią przyszpitalną.

„W najbliższym czasie naszym zadaniem będzie ujednolicenie standardów świadczonych usług. Wykonanie tego zamierzenia będzie polegała na doposażeniu i modernizacji pomieszczeń, wdrożeniu procedur jak i równiez systemów wspierających zarządzanie. Jak tylko uzyskamy pewność, że nowo pozyskana przychodnia wspólgra standardom stajnie Swissmed, rozpocznie ona funkcjonować pod wlasnym brandem” – powiedział cytowany w komunikacie Roman Walasiński, prezes spółek z grupy Swissmed.

Euromed działa w branzy od 2000 roku jak i równiez świadczy usługi medyczne w zakresie lecznictwa otwartego na terenie przychodni zlokalizowanej przy Millenium Plaza. Jej odbiorcami są personel kilkunastu przedsiebiorstw i firm, z którymi podpisano dokumenty urzedowe o świadczenie usług medycznych oraz pacjenci indywidualni.

Spółka Euromed miała w 2010 r. przeszlo 2 mln zł przychodów.

Zakup spółki Euromed sfinansowano dzięki środkom pozyskanym sposród emisji dzialaniu Swissmed Osobisty Serwis Medyczny na rynku NewConnect, na którym spółka jest notowana od czasu marca 2011 roku.

Swissmed PSM przewodzi sieć przychodni i sprzedaje abonamenty lecznicze klientom prywatnym i instytucjonalnym. Współpracuje także z ubezpieczycielami. W tym roku otworzy kolejne 2 placówki przy woj. pomorskim.

SPSM miała w 2010 r. około 13 mln zł przychodów i 0, 7 mln zł profitu netto.

SYNTHOS

WZA Synthosu zdecydowało o wypłacie akcjonariuszom w postaci dywidendy 92, 6 mln zł, to znaczy 0, 07 zł dzieki akcję – podała spółka w komunikacie.

Dzień dywidendy został ustalony na 30 czerwca, a dzień wypłaty na kolejny lipca.

Synthos miał w 2010 r. 96, jedenastu mln zł zysku netto. Kwota, która nie będzie podzielona między akcjonariuszy trafi na kapitał zapasowy. (PAP)

bas/ seb/ jru/ asa/ jow/ jtt/ amac/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy