Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15. trzydziestu

27 lipca, 2020
Category: inne

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek szesnascie grudnia godz. 15. trzydziestu

LOTNISKO CHOPINA

Wiecej niz 43, szesc tys. dzwiek cargo odprawiono na Lotnisku Chopina po 2011 rok – poinformował w poniedziałek rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. To na temat 6, siedmiu proc. więcej niż po 2010 r.

Jak powiedział rzecznik, na rzecz porównania w 2010 r. lotnisko odprawiło 40, 9 tys. dzwiek cargo, a w 2009 r. a mianowicie 33, dwa tys. t. cargo.

Lotnisko Chopina na warszawskim rynku to największy port aeronautyczny w Polsce.

REDAN

Skonsolidowane zarobki ze sprzedaży grupy Redan w 2011 roku wyniosły 381, 8 mln zł, po wzroście o 18 proc. – podała spółka w komunikacie. Tym samym spółka zrealizowała obniżoną w listopadzie zeszłego roku prognozę sprzedaży na poziomie 382 mln zł.

Sieć dyskontowa Textilmarket odnotowała wzrost sprzedaży o 16 proc., osiągając poziom 196, 7 mln zł. W dziedzinie modowym sprzedaż zwiększyła się o 21 proc., zas jej wartość wyniosła 190, 1 mln zł.

Szacunkowa wartość skonsolidowanej marży komercyjnej na sprzedaży towarów za 2011 dwanascie miesiecy wyniosła 174, 5 mln zł.

„To wartość zgodna z prognozowaną na 2011 r. Innymi slowy wzrost na temat 19 proc. w porównaniu do roku kalendarzowego 2010 r. ” – podano w komunikacie.

W dziedzinie dyskontowym osiągnięto wzrost wolumenu marży na temat 16 proc., a w dziedzinie modowym na temat 20 proc.

Sprzedaż i marża sklepów porównywalnych, funkcjonujących w tym samym okresie r. 2010 i 2011, po części dyskontowej w 2011 r. pozostała na zbliżonym poziomie. Sklepiki porównywalne branzy modowego poprawiły swoje rezultaty – sprzedaż wzrosła o 3 proc., a marża o 6 proc.

Skonsolidowane przychody wraz z sprzedaży towarów z grudnia zeszłego r. wyniosły 46, 1 mln zł jak i równiez były wyższe o dziesieciu proc. od momentu osiągniętych w grudniu 2010 r. Sprzedaż na rynku dyskontowym w grudniu 2011 r. wyniosła 25 mln zł i była wyższa o 12 proc. od sprzedaży osiągniętej przy grudniu 2010 r., zaś na rynku modowym 21, jednej mln zł i była wyższa na temat 8 proc. wobec analogicznego okresu 2010 r.

ZUE

Wartość portfela zamówień ZUE na 2012 rok to około piecset mln zł, a cały jej backlog wart wydaje sie byc ok. 1 mld zł. Spółka rozpala obecnie udział w dwóch przetargach w dziedzinie kolejowym w ok. 2, 5 mld zł łącznie. W dłuższym okresie pragnie zwiększyć zaangażowanie w projekty energetyczne – poinformował przy rozmowie z PAP prezes ZUE, Wiesław Nowak.

„Mamy backlog w stopniu ok. jednej mld zł i dziś mogę bez problemu powiedzieć, że jeśli chodzi o rok kalendarzowy 2012, to poziom zamówień jest w podobnym szczeblu jak na początku r. ubiegłego. Bierzemy też udział w pozostalych postępowaniach przetargowych na ludzi rynkach, na których jesteśmy obecni, i wyniki tychze postępowań ukształtują ostateczny portfel zamówień na ten rok” – powiedział PAP Wiesław Nowak.

„Ten miliard rozkłada się na kolejne lata. Na ów rok mamy z niego już ok. 500 mln zł” – dodał.

ZUE aktualnie bierze udział w postępowaniach na rynku pociagowym za ok. 2, piec mld zł łącznie. Oczekuje napływu nowych ofert w segmencie infrastruktury miejskiej w przełomie I i II kwartału.

„Na rynku pociagowym postępowania są w trakcie rozstrzygania. Bierzemy udział w dwóch postępowaniach ofertowych na 2 kontrakty o bardzo dużej skali. Pierwotnym z nich jest modernizacja linii Poznań-Czempin, drugim kontraktem jest Rail Baltica dzieki fragmencie linii kolejowej E75 Warszawa – Białystok a mianowicie granica sposród Litwą a mianowicie odcinek Stolica polski Rembertów a mianowicie Zielonka a mianowicie Tłuszcz. Obliczana wartość obydwu kontraktów to ok. 2, 5 mld zł. Bierzemy też udział w szeregu mniejszych przetargów. To postępowania o wartości od kilku do kilkudziesięciu mln zł” – powiedział prezes.

„Na rynku infrastruktury miejskiej oferty pojawiają się dopiero pod koniec I kwartału i w II trymestrze. Z planów budżetowych wyplywa, że tenze rynek nie zaakceptowac będzie pozbawiony przetargów. Na tym rynku jest aktualnie prowadzone jedno postępowanie przetargowe – Most Północny w stolicy polski. Nowe tematy, a będzie ich trochę, pojawią się na przełomie kwartałów” – dodał.

Po dłuższym sezonie spółka ma zamiar zwiększyć zaangażowanie w projekty kolejowe jak i równiez energetyczne.

„Chcemy umacniać pozycję na rynku infrastruktury miejskiej. W dłuższym czasie chcemy zwiększyć udział po rynku kolejowym i energetycznym, ponieważ mamy odpowiedni dodatkowo potencjał. Po segmencie energetyki jesteśmy obecni na mniejszą skalę, lecz chcemy w tym miejscu zaistnieć w większym zakresie niż dotychczas” – powiedział Nowak.

Dzis kontrakty w segmencie energetycznym stanowią zaledwie kilka procent przychodów ZUE. Pozostała część pochodzi niemal w równej mierze wraz z segmentu kolejowego i infrastruktury miejskiej. (PAP)

mto/ osz/ aop/ mto/ jtt/