Proporcjonalna reakcja na złotym, umocnienie długu

27 lipca, 2020
Category: waluty

Złoty wyceniany wydaje sie przez sektor następująco: czterech, 1666 ZL za euro, 3, 0495 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz trzy, 3772 ZL względem franka szwajcarskiego szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły na temat ok. 10pb. i wynoszą obecnie 4, 244% w sytuacji instrumentów 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin gospodarki na rynku złotego przebiegało ponizej znakiem proporcjonalnej reakcji na wzrosty eurodolara. Polska waluta zyskała w stosunku do amerykańskiego dolara zbliżając się do 8-miesiecznych minimów w parze USD/PLN. Równocześnie drożejące euro spowodowało, iż ponownie znaleźliśmy się powyżej obrebu 4, 16 EUR/PLN.

Inaczej prezentowała się sytuacja na rynku długu, w którym miejscu polskie obligacje, pozytywnie zareagowały na osiaganie tymczasowego porozumienia ws. podwyższenia limitu zadłużenia w NA JUKATAN. Krajowe wiadomosci o wytwórczosci przemysłowej (6, 2%) zbytnio wrzesień zostały, podobnie jak pozostalosc ostatnich odczytów, zostały pominięte przez lokalnych inwestorów, którzy skupiają się na zdarzeniach na ogromnym rynku.

Deficyt mocniejszej odpowiedzi na notowaniach złotego tłumaczyć należy przede wszystkim niską aktywnością uczestników ruchu, gdzie z jednej strony www krajowe publikacje zachęcają sluzace do inwestycji przy złotego (twarde dane gospodarcze oraz strony dot. stóp procentowych), ponadto na rynkach zagranicznych utrzymuje obecnie dyskusja czy FED zdecyduje się na tzw. „tappering”, to znaczy ograniczenie systemu QE nadal przed końcem roku.

Podczas dzisiejszej sesji brak wydaje sie kluczowych albumów tematycznych makroekonomicznych sposród kraju. Powinno sie zwrócić uwagę na informację ze witryny MF o wartości podaży na wtorkową aukcję długu na, która czeka duża część sektorze. Szacowana wartości to obreb 6, 0 – dwunastu mln ZL.

Z rynkowego punktu widzenia wyhamowanie aprecjacji złotego względem euro tuz przy istotnym pomocy na cztery, 16 EUR/PLN sugeruje, iż część graczy może zrealizować swoje dochody w tym rejonie generując korektę w kierunku 4, 18 PLN. W przypadku USD/PLN wybicie stref 3, 06 PLN przesadza dość istotną przesłankę az do potencjalnego mocniejszego umocnienia złotego w stosunku do amerykańskiej waluty, która jest obecnie w defensywie również w szerokim branzy (indeks USD w rejonach 8-miesięcznych minimów).

  • Najważniejsze informacje przy twojej skrzynce e-mail!
  • Wiadomości z panstwie i wraz z świata na Twojej stronie www
  • Forex: sprawdź kursy walut obcych online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy