Prezesi sądów przeciwko słowom Berlusconiego

27 lipca, 2020
Category: rózne

Prezesi sądów w Mediolanie zaprotestowali przeciwko słowom byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Mówił on, że o tym, iż ma płacić swej żonie, z którą jest w separacji, 36 milionów euro rocznie, zdecydowały trzy _ sędzie – feministki i komunistki _.

_ Prezesi sądu apelacyjnego i sądu czolowej instancji w Mediolanie znacznie odrzucają wszelkie insynuacje odnosnie do stronniczości składu sędziowskiego _ – głosi wspólny biuletyn podpisany przy środę przez Livię Pomodoro i Giovanniego Canzio. Stanęli oni w obronie składu sędziowskiego, który orzekał w sprawie warunków separacji Berlusconiego z żoną Veroniką Lario.

Po nocie, cytowanej przez włoskie media, przypomniano rekomendację komitetu ministrów sprawiedliwości przy Radzie Europy, skierowaną do czlonków władzy wykonawczej i ustawodawczej, by komentując decyzje sędziów unikali _ wszelkiego szyderstwa _. Mogłoby ono, podkreślono, podważyć ufnosc obywateli az do wymiaru sprawiedliwości.

We wtorek wieczorem przy wywiadzie telewizyjnym Berlusconi został poproszony na temat komentarz sluzace do niedawnego postanowienia sądu po Mediolanie w sprawie podziału swoim majątku przy związku sposród separacją.

Zgodnie z tym orzeczeniem, wydanym po trzech latach sporów w porównaniu do majątkowym, były premier i magnat telewizyjny ma wypłacać Lario co miesiąc 3 miliony euro, czyli – jak podkreślają media – 100 tysięcy euro dziennie. Poza tym otrzymała ona rezydencję w Macherio koło Mediolanu wartą 76 milionów euro.

_ a mianowicie Zdecydowały na temat trzy sędzie – feministki i komunistki. To coś oderwanego od momentu rzeczywistości _ – powiedział Berlusconi. Oświadczył, że odwoła się od tego postanowienia.

Dodał też, że tacy sędziowie _ prześladują go od 1994 r. _. W ten sposób odniósł się do swoich licznych rzeczy sądowych. Wcześniej również w charakterze szef rządu wielokrotnie atakował przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, jak za każdym razem spotykało się wraz z ich ostrą reakcją.