Prezes PKP pracuje bez pensji. Bo nie może się dogadać z ministrem

Prezes PKP pracuje bez pensji. Bo nie może się dogadać z ministrem
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Mamiński stanowisko prezesa objął trzy marca bedac „awaryjnym”. Ministerstwo Infrastruktury jak i równiez Budownictwa podjęło bowiem decyzję o zdymisjonowaniu poprzedniego zarządu.

„W związku z zarzutami postawionymi poprzez prokuraturę w stolicy polski prezesowi i członkom zarządu PKP S. A. co do oszustwa na szkodę PKP S. A., nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S. Natomiast. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S. A. Mirosława P. oraz członków zarządu – Cecylii L., Michała B. i Marka Metrów. ” – podało wówczas ministerstwo, o jakich kwestiach informowaliśmy po.

Jak donosi RMF FM, od tego czasu Mamiński nie dostał ani grosza za wykonywaną pracę. Wszystko dlatego, że nie może uzgodnić warunków swojego zatrudnienia z ministrem Adamczykiem.

Na tym jednak nie zaakceptowac koniec. Kierownik resortu ma również odrzucać wszystkie kandydatury prezesa do zarządu spółki, wobec czego Mamiński wciąż jest wylacznym członkiem zarządu polskich kolei. Dlaczego? RMF twierdzi, że obaj chlopcy „nie są przyjaciółmi” jak i równiez tu należy szukać przyczyn takiego postaci rzeczy.

Kwestii nie chciało komentować PKP. Stanowisko przesłało natomiast ministerstwo. Resort tłumaczy, że cała procedura postuluje uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, a następnie uzgodnione z Kancelarią Przedstawienie premierowe. Wkrótce ten proces dzierzy się zakończyć.

„Niezwłocznie wedlug odwołaniu, wraz z początkiem marca br., Zarządu PKP S. A. jak i równiez powołaniu dzieki stanowisko Prezesa Zarządu Krzysztofa Mamińskiego, podjęte zostały działania związane sposród uzupełnieniem składu tego organu Spółki. Obecnie Minister Infrastruktury i Budownictwa oczekuje dobrego pełnomocnictwa Prezesa Rady Ministrów” – czytamy w podejsciu ministerstwa.

Niezwłocznie po odwołaniu, z początkiem marca br., Zarządu PKP S. A. i powołaniu na wyobrazenie Prezesa Zarządu Krzysztofa Mamińskiego, podjęte zostały działania związane z uzupełnieniem składu tegoz organu Spółki. Obecnie Minister Infrastruktury jak i równiez Budownictwa przewiduje stosownego pełnomocnictwa Prezesa Porady Ministrów.

Ogladaj więcej dzieki http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-prezes-pkp-od-ponad-dwoch-miesiecy-pracuje-za-darmo,nId,2393300#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Niezwłocznie po odwołaniu, z początkiem marca br., Zarządu PKP S. Natomiast. i powołaniu na wyobrazenie Prezesa Zarządu Krzysztofa Mamińskiego, podjęte zostały działania związane z uzupełnieniem składu owego organu Spółki. Obecnie Minister Infrastruktury jak i równiez Budownictwa wypatruje stosownego pełnomocnictwa Prezesa Rady Ministrów.

Ogladaj więcej w http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-prezes-pkp-od-ponad-dwoch-miesiecy-pracuje-za-darmo,nId,2393300#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy