Porzadna końcówka sesji na Wall Street. Indeksy na plusach

27 lipca, 2020
Category: gielda

S&P500 wedlug dwóch dniach spadków rozpoczął piątkową sesję na poziomach z czwartkowego zamknięcia. Niezłe dane z rynku nieruchomości pozwoliły na odrobienie strat dzieki kontraktach przy notowaniach przed sesją, jednak strona popytowa nic więcej ugrać z tego nie zaakceptowac była mógl.

Już wedlug rozpoczęciu gospodarki rozczarował nastepnie indeks nastrojów konsumentów jak i równiez sentyment branzy zaczęły się znów pogarszać. S&P500 po godzinie tracił 0, trzy procent, a Nasdaq spadał o 0, 6 procent. Podobnie jednakze jak na czwartkowej sesji przecena zakończyła się, podczas gdy indeks Dow Jones dotarł do średniej 50-sesyjnej. Zestawienie spółek _ blue chips _ a takze S&P500 predko wróciły dzieki neutralne poziomy, Nasdaq minimalnie tracił jak i równiez przez nastepne długie godziny niewiele działo się na amerykańskiej giełdzie. Aż az do ostatniej pory sesji. W takim przypadku indeksy zaczęły zdobywać nastepne punkty i ostatecznie zakończyły dzień na dziennych maksimach. S&P500 wzrósł o 0, 37 procent. Indeks po raz kolejny naruszył po piątek ważną średnią 50-sesyjną, ale też po raz kolejny wybronił się w jej pobliżu, dzięki z jakiego powodu cały tydzień zakończył deficytem zmiany względem zeszłego piątku.

Dow Jones zyskał dziś 0, dwudziestu siedmiu procent, ale podobnie jak przy czwartek największy zwrot od dołka zanotował Nasdaq. Tracąc wcześniej 0, 6 %, indeks tenze zakończył dzień zwyżką na temat 0, 52 procent. Zestawienie małych spółek Russell 2000, który od momentu szczytu sposród początku marca stracił już 9 % w piątek zyskał 0, 63 %, ale nadal pozostaje poniżej średniej 200-sesyjnej i wyraźnie odstaje w ostatnich dwóch miesiącach od czasu indeksów największych spółek.

Notowania indeksów na Wall Street w piątek Dodaj wykresy do Twej strony internetowej

Największe wzrosty odnotował sektor cyklicznych dóbr konsumenckich (+0, siedmiu procent), wśród którego wyróżniały się publikujące wyniki: Nordstrom (+14 procent), ekskluzywna sieć odzieżowa oraz JC Penney (+16 procent), właściciel necie detalicznej. Silne były też sektory: technologiczny i konsumenckich dóbr waznych (po +0, 6 procent). Spośród spółek z Dow Jones równo in oraz wyróżniał się Verizon (+2, 3 procent), po danych, że kasa zapomogowa Warrena Buffet‘a zwiększył (choć nieznacznie) ekspozycję na telekomunikacyjnego giganta przy pierwszym kwartale. Sprawozdanie kapitalów Buffeta pokazało także wzrost zaangażowania po Wal-Mart (+0, 23 procent) o 17 procent.

Po czwartkowym rozczarowaniu indeksem branzy nieruchomości NAHB, w piątek dostaliśmy dobre zaskoczenie po _ twardych _ danych z rynku pierwotnego. Liczba wydanych pozwoleń na budowę domów wzrosła sposród 1 mln do jednej, 08 mln (najwyższy poziom od 2008 roku), to znaczy o 8 procent miesiąc do miesiąca. Rynek oczekiwał wyniku na poziomie 1, 015 mln. Z kolei liczba rozpoczętych budów domów wzrosła sluzace do 1, 072 mln wraz z 0, 95 mln, czyli o 13 procent miesiąc do miesiąca. Tutaj także wynik był wyraźnie powyżej prognoz wynoszących 0, 983 mln. Przy obu jednak przypadkach za tak mocne miesięczne wzrosty praktycznie przy pełni był odpowiedzialny zmienny segment wielorodzinny, przy jedynie minimalnych wzrostach w wiecej stabilnym segmencie jednorodzinnym. Tym samym dla niektórych raport mógł być mimo wszystko pewnym zawodem.

Wyraźnie rozczarował natomiast indeks nastrojów konsumentów Michigan. Rejestr spadł we wstępnym odczycie za maj do 81, 8 pkt z 84, 1, kiedy konsensus prognoz zakładał rozwój do 84, 5.

(red. PŁ)

Czytaj więcej w

  • Wall Street tym razem poniżej szczytów
  • Padł nowy historyczny rekord dzieki Wall Street
  • Wiele wiadomosci i nieduzy efekt. Indeksy z GPW zatoczyły koło
  • Jastrzębska Spółka Węglowa zainwestuje o miliard złotych w mniejszym stopniu

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy