Pismo Straży Miejskiej ws. Brudzińskiego w prokuraturze; poseł złożył pozew

27 lipca, 2020
Category: rózne

# dochodzi wiadomosc o pozwie J. Brudzińskiego przeciwko komendantowi stołecznej Straży Miejskiej #

15. 04. Warszawa (PAP) a mianowicie Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przekazał prokuraturze pismo komendanta stołecznej Straży Miejskiej ws. Joachima Brudzińskiego (PiS). Według komendanta, dziesiec kwietnia poprzednio Pałacem Prezydenckim poseł obraził funkcjonariusza. Brudziński pozwał komendanta do sądu.

Skargę co do znieważenia przez Brudzińskiego strażnika miejskiego w czasie niedzielnych uroczystości przed Pałacem Prezydenckim skierował do Schetyny komendant warszawskiej Straży Miejskiej.

Schetyna przy piątkowej rozmowie z PAP potwierdził, że otrzymał pismo komendanta Straży Miejskiej. Dodał, że przekazał je prokuraturze. „Nie ja jestem podmiotem tego pisma, tylko prokurator” – dodał.

„Prawa nie powinno się łamać, a w szczególności poseł powinien się zachowywać. Jeśli strażnik czuje się obrażony, to ma uprawnienie do złożenia skargi” – powiedział marszałek. Jak podkreślił, czeka w wyjaśnienie tejze sprawy właśnie przez prokuraturę.

Brudziński już wcześniej zaprzeczał, by zwracał się sluzace do któregokolwiek sposród funkcjonariuszy po obraźliwych słowach. W przekazanym PAP w piątek wedlug południu oświadczeniu Brudziński poinformował, że pozwał do sądu komendanta stołecznej Straży Miejskiej.

„W związku z przekazaniem przez Marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę prokuraturze pisma komendanta straży miejskiej Zbigniewa Leszczyńskiego w sprawie rzekomego znieważenia przeze mnie dziesiec kwietnia br. pod Pałacem Prezydenckim konkretnego z funkcjonariuszy po raz kolejny informuję, iż jest to ordynarne kłamstwo” – napisał poseł PiS.

Poinformował, że postanowił skierować do Sądu Okręgowego w stolicy polski „powództwo przeciwko komendantowi Straży Miejskiej w Warszawie Zbigniewowi Leszczyńskiemu”. „Pan Leszczyński przesyłając pismo do marszałka Sejmu RP naruszył moje dobra wlasne. Informacje przekazane Marszałkowi Sejmu RP są nieprawdziwe i narażają mnie na utratę zaufania niezbędnego do robienia funkcji publicznej w postaci upomnienia Posła w Sejm Rzeczypospolitej” – oświadczył Brudziński.

Rzeczniczka Straży Miejskiej m. st. Warszawy Monika Niżniak powiedziała PAP, że nie będzie komentować pozwu Brudzińskiego. „Nie będziemy komentować wypowiedzi kogo sie chce w tejze sprawie. Zrobiliśmy swoje, wedle prawem” – zaznaczyła. (PAP)

ajg/ pż/ mok/ ura/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy