Pierwsze poważne problemy byków

Pierwsze poważne problemy byków
27 lipca, 2020
Category: gielda

Wedlug pięciu sesjach imponującej dominacji popytu dzieki warszawskiej giełdzie doszło do spadkowego przesilenia. Najbardziej ucierpiał indeks skupiający spółki największe – na zamknięciu WIG20 stracił 0, 9%.

Spadki wróciły również w segmencie małych i średnich spółek, indeksy opisujące pierwotnego koniunkturę mWIG40 i sWIG80 straciły wlasciwie 0, 4% i 0, 6%. Szukając przyczyn tego scenariusza, poza silnym krótkoterminowym wykupieniem, należy zwrócić uwagę na bardzo podobne postepowanie rynków zagranicznych.

Pretekstem, który stał zbytnio spadkami na starym kontynencie i dzieki początku sesji w stanach, była niewatpliwie podejmująca nieudane, ale jednakze, próby odbicia po minionych spadkach koszt ropy naftowej, jak i również słabe wiadomosci makroekonomiczne, które opublikowano zbyt oceanem.

Cotygodniowy raport z rynku pracy pokazał znacznie wyższy od zakładanego wzrost ilosci noworejestrowanych bezrobotnych i można powiedzieć, że tradycyjnie, poznaliśmy kiepskie informacje z rynku nieruchomości. Szerokość branzy potwierdza kierunek indeksów, bowiem na wartości straciły dzis 184 spółki, natomiast wzrost był jedynie udziałem 123 walorów.

Można by powiedzieć, że gdyby nie niepohamowany spadek po końcowej fazie sesji, to na rynku podczas notowań nie działo się nic szczególnego.

Jednak nie byłoby to zgodne z prawdą, poniewaz chyba każdy przecierał dziś oczy ze zdumienia widząc to, co się działo na akcjach dwóch banków: PKO BP i PEKAO S. A. Na ludzi spółkach, już na początku sesji pojawiło się nadzwyczaj agresywne zakup, które wywindowało ich ceny na pokazne plusy. Oba papiery dotarły jednak przy okolice wlasnych linii trendów spadkowych, jak sprowokowało podaż i obserwowaliśmy od tego momentu olbrzymie wymiany a mianowicie ostatecznie wartość obrotów w PKO BP (+1, 25%) wyniosła 586mln zł, natomiast na PEKAO (cena wyjawszy zmian) 620mln!

Kupujący nie poradził samemu ostatecznie wraz z przygniatającą podażą i nie zaakceptowac utrzymał wcześniej zdobytych cen, przez co sesje na tychze papierach wyglądają, co najmniej alarmująco (dystrybucja? ). Na pozostałych dużych spółkach podaż była jeszcze bardziej zdeterminowana do pozbywania się papierów: KGHM -5%, LOTOS -4, 2%, CEZ -3, 3%, AGORA -2, 3%.

W istocie tego wyzej wymienionego starcia popytu z podażą na instytucjach finansowych, na całym rynku odnotowaliśmy dziś, po porównaniu z ostatnimi sesjami, bardzo ogromne obroty a mianowicie kwota w porzadku. 2, 3mld zł wyraznie się wyróżnia.

Myślę, że sesję należy, niestety oceniać negatywnie, jako pierwszy sygnał powrotu sluzace do głosu podaży i zapowiedz pogłębienia spadku podczas pozostalych notowań. Zejście w rejony 2550 emituje się być jego zminimalizowanym zasięgiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy