Pieniądze z ropy przechodzą dzieki rynek dzialaniu

Pieniądze z ropy przechodzą dzieki rynek dzialaniu
27 lipca, 2020
Category: gielda

Na pozór wydawało się, że dane makro były jak dzieki zamówienie byków. Co prawda tenze akurat meldunek z rynku nieruchomości niewiele mówi o całym rynku, lecz na graczach z początku duże wrażenie zrobiło to, że w czerwcu w USA rozpoczęto 9, 1 procent więcej budów domów niż miesiąc wcześniej. Udzielono też o 11, 6 procent więcej zezwoleń. Podkreślam, że to pozornie porzadne dane, bo z powodu zmiany prawa (od 1 lipca) firmy budowlane w Nowatorskim Jorku przyśpieszyły rozpoczęcie budów wielorodzinnych domów. Gdyby nie to, jednorazowe, wydarzenie to ilość rozpoczętych budów spadłaby o cztery procent, a wydanych zezwoleń wzrosłaby jedynie o 0, 7 procent. Równie złe informacje nadeszły z Filadelfii. Indeks Fed dla tego regionu nieznacznie wzrósł (z minus 17, 1 do – szesnascie, 3 pkt. ), ale po pierwsze oczekiwano większego postepu, a po drugie indeks zagrzebany jest głęboko w obszarze recesyjnym. Jedynie raport o ilości noworejestrowanych przy ostatnim tygodniu bezrobotnych nie mógł zawodników zasmucić.

Nic dziwnego, że na takich raportach kurs EUR/USD miał ochotę na wzrosty. Miał ochotę, ale nie wzrósł, poniewaz dolarowi pomogła kolejne przecena na rynku ropy (ponad trzy procent). Pusty śmiech ogrania jak czyta się komentarze, w których autorzy gimnastykują się jak i równiez pocą wymyślając najróżniejsze, fundamentalne powody uzasadniające ten zmniejszenie. Krążą bajeczki o zmniejszeniu popytu, spowolnieniu gospodarczym i tym podobne. itd. I to wszystko miało się poniekad pokazać w ciągu niedawnych 3 dób? Jeśli ktoś do tej pory nie wierzył, że to srodki pieniezne kierują ceną ropy to powinien zmienić zdanie. Zmniejszenie cen ropy wynika wraz z prostej pobudki: fundusze przesiadają się z surowców dzieki akcje. Bardzo duży po ostatnich dobach wolumen dzieki NYSE i NASDAQ uwypukla, że trwa taki właśnie ruch.

Na rynku akcji sluzace do czasu załamania ceny ropy (okolice pory 18. 00) indeksy (po początkowym wielkim otwarciu) krążyły wokół poziomu środowego zamknięcia. Wpatrywano się w raporty kwartalne spółek. Po środowej sesji zarówno eBay oraz Xilinx opublikowały prognozy duzo gorsze od czasu oczekiwań. Jednakze w czwartek sytuacja się zmieniła. Nokia poinformowała na temat dużym spadku zysków (61 procent), jednak powodem były na przykład koszty związane z zamknięciem fabryki w Niemczech. Generalnie wyniki były nieco solidniejsze od oczekiwań. Prognozy również cieszyły internautów. Novartis podał wyniki bardziej wartosciowe od oczekiwań.

Najważniejsze było to, że JP Morgan poinformował, iż jego profit był zdecydowanie większy od prognoz (ale o piecdziesiat procent sport niż przed rokiem). Aczkolwiek jego szef ostrzegł, że sytuacja gospodarcza będzie po najbliższej przyszłości niekorzystna, a rynki finansowe będą miały problemy. Gracze to zlekceważyli i wciaz kupowali glównie akcje sektora finansowego. Liderem wzrostów były znowu akcje Fannie Mae i Freddie Mac. Lepszy do oczekiwań był też wyniki United Technologies jak i równiez Coca Coli, ale akcje tej ostatniej firmy silnie taniały – gracze nie zaakceptowac byli zadowoleni z prognoz. Dzięki spadkowi ceny ropy indeksy drugi dzień wraz z rzędu wzrosły potwierdzając zdecydowaną przewagę byków.

Po sesji rozwiązał się worek sposród raportami kwartalnymi, które zwiększą siłę niedźwiedzi. Rozczarowały i to bardzo wynikami i prognozami takie tuzy jakim sposobem AMD, Yahoo, Microsoft i Merrill Lynch – wartosci akcji spadały po więcej niż pięć procent. Wylacznie IBM zadowolił inwestorów, lecz nastroje doprowadziły do spadku (niewielkiego) również jego akcji. Jak widać nawet bardzo obniżone recenzje są przy niektórych wypadkach obniżone zbyt mało. Nic w tym dziwnego, że zestawienie handlu posesyjnego (AHI) spadł aż na temat 1, 72 procent. Niedźwiedzie mają przewagę, szczególnie, że pora już na gest powrotny w ropie (sporo jednak zależy od tego jak będzie mocny).

GPW rozpoczęła czwartkową sesję od dużego, prawie trzyprocentowego wzrostu WIG20. To było takie doskonale odcięcie od momentu akcji. Pózniej co prawda indeks trochę się obniżał, jednak po publikacji raportów trymestralnych Nokii i JP Morgan popyt zaatakował. Byki całkowicie kontrolowały sytuację na parkiecie. Nic więcej nie da się o rynku powiedzieć. Był rozlegly, ale obrót nie był zbyt duży. Najmocniejszy był sektor bankowy (kopia owego, co działo się dzieki świecie). Po publikacji informacji makro przy USA indeksy dodatkowo zwiększyły skalę zwyżki.

To był jeden, wysoki tryumf byków. Tak odbija dociśnięta az do maksimum sprężyna i nie istnieje w tym nic w tym dziwnego. Można powiedzieć, że jaki spadki tego rodzaju i wzrosty. Spadki były zdecydowanie przesadzone to i wzrosty muszą być duże. Powstaje oczywiście pytanie na temat to, badz mamy do czynienie wraz z jednorazowym wyskokiem, czy sposród początkiem dłuższego odreagowania. Analiza techniczna naszej firmie jeszcze nie zaakceptowac odpowie na tek krok pytanie. W wykresach praktycznie nic się nie zmieniło.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy