Płacą mlodziezy szkolnej za chodzenie do szkoły

Płacą mlodziezy szkolnej za chodzenie do szkoły
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Zarząd szkół w Toronto postanowił pomóc części uczniów w edukacji jak i równiez w ramach eksperymentalnego programu płaci tygodniówki za chodzenie do szkoły.

Chodzi na temat rozwiązanie poważnego problemu – jak bowiem wykazało nie tak dawne badanie przewodzone przez Uniwersytet w Toronto wśród nastolatków latynoskiego pochodzenia, aż czterdziesci proc. wraz z nich nie zaakceptowac kończy szkoły średniej.

To dwa razy więcej niż przeciętna dla ogółu uczniów. Zarząd szkół po Toronto (Toronto District School Board) zaczął więc szukać przyczyn klopotu i swoim rozwiązania.

Pilotażowo postanowiono poprowadzić wspólnie sposród wydziałem oswiaty Uniwersytetu w Toronto program, w którym 20 uczniów dwunastej klasy (czyli ostatecznej klasy szkoły średniej, przed rozpoczęciem studiów w college’u lub na uniwersytecie) dzierzy w soboty zajęcia sposród przedmiotów obowiązujących w 12. klasie.

Program zaczął się kilka tygodni temu jak i równiez potrwa do czerwca tego roku. Zbytnio każdy tydzień przychodzenia dzieki zajęcia uczniowie dostają 25 dolarów a mianowicie poinformował dziennik _ Kolejka _. Wydaje sie byc też pomocnicza zachęta a mianowicie każdy uczeń, który skończy program dzierzy zapewnioną pracę w ramach wakacyjnych zajęć oferowanych i opłacanych przez miasteczko Toronto.

Te zachęty do pilnego uczenia się są bardzo ważne – doswiadczenie torontońskiego uniwersytetu pokazało albowiem, że jedną z okolicznosci porzucania szkoły przez latynoskich uczniów wydaje sie słaba znajomość angielskiego. Z tego powodu rówieśnicy wyśmiewają się wraz z nich.

Dodatkowo na weryfikacji zdolności latynoskich uczniów cieniem kładą się stereotypy wzięte z filmów hollywoodzkich, w których Latynos to powolny Meksykanin jak i równiez członek gangu – przypomina portal hispanicallyspeakingnews. com.

Jak podaje portal, w Kanadzie mieszka aktualnie około 350 tys. imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej, z czegoz jedna 3 – w Toronto. W torontońskich szkołach jest dzis ponad piec tys. uczniów pochodzących z rodzin latynoskich.

Zarząd szkół w Toronto ma nadzieję, że oprogramowanie kieszonkowego za chodzenie sluzace do szkoły zakończy się sukcesem. Jeśli naprawde się bedzie – zostanie on rozszerzony na wszystkie szkoły po mieście.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy