Onet uruchamia lokalizator internetowy

Onet uruchamia lokalizator internetowy
27 lipca, 2020
Category: gielda

Grupa Onet. pl SA uruchomiła nieznany projekt a mianowicie zumi. pl – który nazwała lokalizatorem internetowym. Projekt ma stać się rentowny do końca 2008 roku kalendarzowego i wbrew że jego uruchomienie kosztowało „dużo”, nie zaakceptowac wpłynie znacząco na rezultaty grupy po 2007 roku – poinformował na konferencji prasowej prezes Grupy Onet Łukasz Wejchert.

Dodał, że Team Onet pragnie też polski uruchomić kolejne projekty a takze wyjść z działalnością zbyt granicę.

Od czasu czwartku uzytkownicy będą posiadali możliwość uzywania zumi. pl, który według twórców łączy w sobie mapy satelitarne całej Polski i mapy wektorowe wraz z drogami i ulicami miejscowosci oraz adresami m. in. firm, przedsiebiorstw czy knajpek.

„To calosc zmieszaliśmy w sieci i powstał lokalizator online (… ), który pokaże m. in. miejsce którego szukamy, czy dojazd sposród jednego miejsca do pozostalego, a także szereg danych o przedsiebiorstwie, czy przedsiebiorstw której szukamy” – powiedział Łukasz Wejchert.

„Stworzenie projektu trwało przeszlo rok (… ) kosztowało to dużo, ale nie zaakceptowac podamy kwot, choć to duża lokata. Ten plan będzie rentowny na poziomie netto do końca przyszłego roku kalendarzowego. Inwestycja już była, więc nie będzie miała znaczącego wpływu dzieki przychody jak i równiez zysk netto Grupy w niniejszym roku” – dodał.

Po bazie zumi. pl wyszukuje się aktualnie ok. jednej mln przedsiebiorstw, a kolejne firmy będą się mogły same dopisać do bazy lub też zgłosić będą je zdolali sami internauci. Początkowy post do podstawy zumi. pl będzie bezplatny, ale za uatrakcyjnianie swej oferty, np. poprzez reklamę wideo, firma będzie musiała już płacić.

Wejchert powiedział też, że Grupa Onet będzie chciała rozwijać swoją działalność zbytnio granicą, jednak nie będą to inwestycje kapitałowe, a oferowanie w rynkach obcych istniejących produktów Onetu. Onet chce polski uruchomić kolejne projekty.

„Mamy ogromne aspiracje, żeby wyjść na świat i będziemy wychodzić prócz Polskę, nie zaakceptowac mówię o zumim, nie z Onetem, ale sposród częścią Onetu, z produktem już istniejącym i to jest coś co będziemy chcieli zrobić w tym roku” – powiedział Wejchert.

_ „Będziemy wprowadzać w tym roku, nie zaakceptowac kolejne portale, ale idziemy w kierunku wortalizacji, bo Onet to jest portal horyzontalny” – dodał. _Wejchert powiedział również, że kampania reklamowa zumi. pl rozpocznie się od czwartku i pojawi się po telewizji a mianowicie głównie po stacjach TVN – natomiast także po prasie jak i równiez outdoorze, i będzie wiedziona przez kilka miesięcy.

Przychody ze sprzedaży Grupy Onet wyniosły przy 2006 roku ok. 125 mln zł, a EBITDA gotówkowa (po wyłączeniu transakcji barterowych i kosztów programu motywacyjnego) wyniosła 43 mln zł.