One-2-One pragnie przejąć spółkę z Pepik

One-2-One pragnie przejąć spółkę z Pepik
27 lipca, 2020
Category: gielda

One-2-One, który wcześniej zapowiadał, że planuje rozwój za posrednictwem akwizycje, dzis koncentruje się na przejęciu spółki z Czech i liczy, że uda mu się sfinalizować tę transakcję w II kwartale tegoz roku – poinformował Tomasz Długiewicz, prezes One-2-One.

„Rozmawialiśmy sposród trzema przedsiebiorstwami, ale teraz jesteśmy skoncentrowani na jednej transakcji a mianowicie pracujemy wraz z spółką wraz z Czech. To jest dla ludzi cel numer jeden” – powiedział prezes.

„Planujemy przeprowadzić transakcję przejęcia tej spółki w II kwartale. Jeśli dojdzie sluzace do skutku, to będzie to bardzo prawdziwy krok w naszym rozwoju” – dodał.

To przejęcie giełdowa spółka sfinansowałaby ze środków z publicznej emisji, którą przeprowadziła w sierpniu 2006 roku, gdy sprzedała jednej, 3 mln akcji na cenie emisyjnej 10 zł.

Zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami, większość tych środków One-2-One dzierzy wykorzystać w ciągu 18 miesięcy, głównie na rozbudowę grupy.

W początku stycznia przedstawiciele One-2-One, mówili, że spółka pracuje nad trzema przejęciami jak i równiez zamierza m. in. przejąć firmę zagraniczną, na Słowacji lub w Czechach. Oceniali wtedy, że przynajmniej dwa przejęcia uda się zakończyć w I półroczu.

Prezes potwierdził aktualnie w rozmowie z PAP, że w tym roku spółka nie wyklucza więcej niż jednego przejęcia.

„Trudno jest mnie jednak w tym momencie dokładnie powiedzieć, jak będą wyglądały stosowane przez nas dalsze projekty akwizycyjne. Wiele się wyjaśni, jak sfinalizujemy pierwszą akwizycję. Wtedy też będziemy doprecyzowywać nasze dalsze zamierzenia” – dodał.

One-2-One jest jeszcze przed publikacją wyników za IV kwartał 2006 roku. Jego ubiegłoroczna prognoza zakłada, że ekipa osiągnie 17, 6 mln zł przychodów, czyli na temat niemal 100 proc. więcej niż przy 2005 roku, kiedy odnotowała 9, dwa mln zł przychodów.

Prognoza na 2006 rok zakłada też, że grupa zwiększy zysk netto do około 1, piec mln zł z 558 tys. zł zysku netto w 2005 roku.

Prezes potrzymał ubiegłoroczne prognozy wyników.

Dodał, że spółka nie planowała wypłaty dywidendy jak i równiez będzie rekomendować WZA zastosowanie ubiegłorocznego zysku na rozwój.

„Co sluzace do prognozy na ten rok kalendarzowy, to wraz z względu dzieki planowane akwizycje nie jesteśmy na razie w stanie oszacować tegorocznych wyników grupy” – powiedział Długiewicz.

Dodał, że wyjawszy uwzględniania przejęć, firma powinna mieć dynamikę nie niższą niż piecdziesiat proc. zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto.

W ubiegłym tygodniu trzy podmioty: Investors TFI, Union Investment TFI i BZ WBK AIB TFI poinformowały, że przekroczyły 5-proc. próg zaangażowania w papiery One-2-one.

„Za zainteresowaniem spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych może stać to, że konsekwentnie wykonujemy nasze projekty ogłoszone w trakcie IPO” a mianowicie powiedział prezes.

Spółka One-2-One specjalizuje się w zapewnianiu narzędzi do budowania zaleznosci i nawiązywania interaktywnej lacznosci z nabywcami w oparciu na temat technologie mobilne, w szczególności SMS jak i równiez MMS a takze rozwiązania internetowe.

W skład grupy wchodzi też: agencja marketingu mobilnego MobiJoy, spółka MobiTrust specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie technologii mobilnych, bezpieczeństwa informatycznego oraz mobilnego podpisu elektronicznego, a także działająca w dziedzinie niemieckim One-2-One Mobile Ideas Gmbh.