Odosobnienie akustyczna zwiększy efektywność pracownika

Odosobnienie akustyczna zwiększy efektywność pracownika
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Chociaż najwięcej hałasu w obszarze pracy wytwarzają maszyny, urządzenia, środki przewozu i procesy technologiczne, to również lokum nie są od niego wolne. 70% pracowników urzedowych narzeka w wysoki poziom natężenia dźwięków po ich przedsiebiorstwach. Co więcej, muszą oni tracić suplementarny kwadrans, zeby skoncentrować się na zadaniu, które przerwali, gdy dotarł do tych propozycji bodziec pod postacia szkodliwej dozy decybeli. Statystyki GUS-u pokazują, że hałas należy az do najczęściej występujących zagrożeń przy miejscu pracy. Długoletnia ekspozycja na faktycznie uciążliwy czynnik może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia słuchu, czego konsekwencją jest pogorszenie się zrozumiałości mowy.

Wraz z danych, gromadzonych w Centralnym Rejestrze Chorób Zawodowych przy Instytucie Medycyny Pracy, wynika, że strata słuchu lub jego spory ubytek znajdują się na liście wśród sześciu najczęściej spotykanych chorób zawodowych w naszym kraju. Warto przypomnieć, że wykonanie obowiązków służbowych w nieodpowiednich warunkach przekłada się dzieki częste absencje pracowników jak i równiez w rezultacie generuje koszty dla pracodawcy. ów problem po coraz większym stopniu pojawia się przy biurach, czegoz konsekwencją są również nasilające się trendy w aranżacji przestrzeni. W naszym kraju 68% przesrtrzeni biurowej to open space, przestrzeń, która nie jest zbytnio przyjazna na rzecz pracowników, również pod względem hałasu.

Jak hałas wpływa na pracownika?

Praca po hałasie najczęściej kojarzy się z zakładami przemysłowymi i dużymi halami, natomiast bardzo rzadko z przestrzenią biurową. Aczkolwiek każdy, który chociaż 1 dzień przepracował w biurze open space lub w tamtym miejscu, gdzie została wdrożona polityka otwartych drzwiczki, szybko przekona się, że poziom decybeli w tego rodzaju miejscach również nie sprzyja koncentracji jak i równiez efektywności. Niektórym pracownikom nie zaakceptowac przeszkadzają tego typu warunki, są osoby, które dobrze się czują, mając kontakt ze współpracownikami, jednak inni dobrze koncentrują się w ciszy.

Wskazane jest podkreślić, że amerykańskie testowania wykazały, iż ciągła praca w hałaśliwym otoczeniu cos wiecej niz zwiększa ciśnienie krwi, wpływa negatywnie na układ sercowo-naczyniowy i słuch, ale także zaburza koncentrację, podnosi stopien adrenaliny, powoduje stres jak i równiez w konsekwencji przewodzi do znacznego zmniejszenia się efektywności podwladnego. Nie powinny zatem dziwić wyniki badań University of California, po których wykazano, że na rzecz ankietowanych pracowników największymi wrogami w open space są brak prywatności i właśnie hałas. Gdy firmy zabiegają o coraz to lepszych specjalistów, proponowanie robocie w niewlasciwych i niekomfortowych warunkach bywa dużym tematem. Dzięki dzisiejszym rozwiązaniom w obszarze izolacji akustycznych można sobie z tym odpowiednio poradzić.

Izolacje akustyczne dla firm turystycznych

W otwartych biurach zatrudniony ma stycznosc z hałasem, którego źródłem są współpracownicy, telefony, urządzenia biurowe, wiecej jeszcze urządzenia klimatyzacyjne. W tego rodzaju sytuacjach niektórym trudno skoncentrować się dzieki wykonywaniu własnych obowiązków profesjonalnych. Warto pamiętać, że według przepisów kodeksu pracy i BHP to właśnie chlebodawca powinien zapewnić wszystkim wlasciwe warunki robocie i przedsięwziąć odpowiednie etapy, aby zmniejszyć poziom decybeli w swojej spólce. W przypadku lokum można wykorzystać różne rodzaje izolacji akustycznej. Na rynku wydaje sie byc dostępnych wiele nowoczesnych rozwiązań ograniczających hałas. Przykładem może być budka The Box, proponowana za posrednictwem firmęAvailable , która skutecznie izoluje od otoczenia zewnętrznego. Dzięki temu można w ciszy prowadzić rozmowy telefoniczne lub wykonywać inne zagadnienia, bez kosztownego wydzielania sal konferencyjnych.

Na rynku są dostępne również budki akustyczne kierowane do mini konferencji, rozmów kwalifikacyjnych (np. Big Box XL, Big Hauz XL), które można umieścić po dowolnym rejonie biura. Swietnie izolują ów lampy od hałasów i zostały wyposażone po różne urządzenia technologiczne. Wygodne w montażu są także specjalne przegrody akustyczne (w różnych kolorach i kształtach), które można ustawiać pojedynczo lub w grupach, akustyczne panele naścienne itp.

To oczywiście wylacznie kilka przykładów izolacji akustycznych, które można wykorzystać, chcąc ograniczyć hałas w lokalizacji biurowej. Duża oferta tego typu produktów powoduje, że można bez problemu dobrać odpowiednie rozwiązanie do koniecznosci i specyfiki danego lokum, a tym samym skutecznie walczyć z dokuczliwymi dźwiękami i zwiększać efektywność pracowników.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy