Łódź: Wakacyjne ugrupowania „Z nauką ścisłą zbytnio pan brat”

27 lipca, 2020
Category: rózne

Przeszlo 500 uczniów w ramach 3 turnusów spędzi tydzień wczasów w laboratoriach i salach wykładowych Politechniki Łódzkiej. Zajęcia odbywać się będą w zakresie projektu oświatowego „Z nauką ścisłą zbytnio pan brat”, finansowanego wraz z środków unijnych.

Plan „Z nauką ścisłą za pan brat” realizowany wydaje sie byc w 39 szkołach waznych i 17 gimnazjach na terenie 13 jednostek samorządu terytorialnego m. in. w gminach Nowego Metropolie Lubawskiego, Łęczycy, miasta i gminy Barcin oraz gminach: Skrwilno, Słupsk, Szczutowo i Wąpielsk. Zawiera ponad 4600 uczniów.

Liderem projektu jest gmina metropolie Rypina, która w listopadzie 2009 r. podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Łódzką. Dotąd łódzką uczelnię techniczną odwiedziło już wiecej niz tysiąc uczniów.

Jak wyjaśniła koordynatorka pomyslu z przedramienia Politechniki Łódzkiej, Elżbieta Krawczyk, zgodnie z założeniami każdego lata uczelnię miała odwiedzić 1-a grupa uczniów. „Jednak młodzież i do niej opiekunowie byli tak zaspokojeni z prowadzonych zajęć, że w tym roku prowadzacy projektu poprosił nas na temat zorganizowanie obozu naukowego na rzecz trzech grup” – zaznaczyła Krawczyk.

Po poniedziałek cztery lipca przyjdzie do Łodzi na zajęcia letniego obozu naukowego pierwsza grupa 165 uczniów wraz z szkół zasadniczych. Zajęcia na Politechnice będą trwały przez cały tydzień, a uczniowie wraz z opiekunami będą mieszkać w jednym sposród łódzkich hoteli.

„Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii, pozna współczesne tekstylia jak i równiez sposoby ich zdobienia, zas do pomyslowego działania będzie zachęcana na warsztatach +Myśleć jak geniusz+” – tłumaczyła koordynatorka.

Zaplanowano także zajęcia z matematyki oraz wraz z języka jezyka szekspira, gdzie uczniowie poznają fundamentalne pojęcia m. in. sposród architektury, chemii, fizyki jak i równiez informatyki. Przygotowano dla tych propozycji także wykłady, m. in. „Obyś przy zdrowiu własnego żółwia przeżył”, „Jak pachnie świat? „, „Komputerowe projektowanie reklamy”.

W dwóch kolejnych turnusach letniego obozu naukowego na łódzkiej uczelni weźmie udział w sumie 340 uczniów ze szkół podstawowych jak i równiez gimnazjów.

Projekt „Z nauką ścisłą za pan brat” realizowany jest w latach 2009-2012, zas jego wydatek to przeszlo 15 mln zł. W całości jest finansowany ze środków budżetu państwa jak i równiez UE. (PAP)

szu/ hes/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy