Nuklearny Iran nie az do przyjęcia, jednak wojny na razie nie będzie

Nuklearny Iran nie az do przyjęcia, jednak wojny na razie nie będzie
27 lipca, 2020
Category: inne

Izraelski minister obrony Ehud Barak wykluczył _ obecnie _ – jak podkreślił w publicznym radiu – atak na irańskie instalacje nuklearne. Dodał jednak, że irański oprogramowanie atomowy wydaje sie byc nie sluzace do przyjęcia.

_ – Nie mamy zamiaru obecnie podejmować żadnych działań. Nie trzeba angażować się po wojnę, kiedy nie jest to konieczne _ – zaznaczył Barak.

Jak wskazał, stanowisko Iranu nie zaakceptowac zmieniło się w trzech kwestiach. – _ Nuklearny Iran wydaje sie byc nie az do przyjęcia, jesteśmy zdeterminowani wstecz zapobiec i dostępne są wszelkie opcje _ – podkreślił izraelski minister.

Odnosząc się bezpośrednio do potencjalnego konfliktu, Barak zapewniał, że jeśli Izrael _ będzie zmuszony sluzace do działania, nie zaakceptowac będziemy mieć 50 tys. ofiar, piec tys. czy nawet 500 _.

Napięcia między Teheranem a społecznością międzynarodową zaostrzyły się wedlug ujawnieniu w niniejszym miesiącu papieru Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), wraz z którego wyplywa, że Iran, wbrew zaprzeczeniom, prowadzi tajne prace morzem bronią jądrową. Iran dowodzi, że oprogramowanie ma koloryt wyłącznie obywatelski.

Barak sposród uznaniem wypowiedział się także o odpowiedzi Wielkiej Brytanii na atak na jej placówki dyplomatyczne po Teheranie. Po środę brytyjskie MSZ oświadczyło, że ambasada w Teheranie, którą zaatakowali we wtorek manifestanci, została zamknięta, a cały personel dyplomatyczny będzie wycofany. Zapowiedział też zamknięcie irańskiej ambasady w Londynie w ciągu 48 dni.