Nie dadzą im bydła, bo wydaje sie byc źle rozpatrywane

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Rząd australijski rozważa możliwość przedlozenia zakazu eksportu bydła rzeźnego do niektórych ubojni w Indonezji po emisji aplikacji telewizyjnego, w którym pokazano okrutne traktowanie zwierząt i narażanie katalogów na niepotrzebne cierpienia.

Minister rolnictwa Australii Joseph Ludwig oświadczył, że polecił pracownikom swego resortu rozważenie możliwych odpowiedzi na _ głęboko szokujące _ zdjęcia ukazujące cierpienia zwierząt przy indonezyjskich rzeźniach, wyemitowane po poniedziałek wieczorowa pora przez australijską telewizję ABECADLO (Australian Broadcasting Corporation).

_ – Pokazane praktyki są niedopuszczalne i jeśli okaże się to konieczne, wydam zakaz eksportu bydła sluzace do niektórych zakładów _ – powiedział Ludwig w wywiadzie radiowym. Aczkolwiek niektórzy deputowani do parlamentu z ramienia Zielonych, badz niezależni, których poparcie wydaje sie byc kluczowe dla gabinetu Partii Pracy, wezwało do całkowitego zawieszenia albo wstrzymania handlu z Indonezją.

Indonezja wydaje sie byc największym zbytem zbytu australijskiego eksportu żywego bydła, którego wartość ocenia się w 300 mln dolarów rocznie.

W australijskich rzeźniach bydło przed ubojem jest pozbawiane przytomności specjalnymi pistoletami ogłuszającymi. Natomiast większość rzeźni po Indonezji przestrzega islamskich sposobów uboju, innymi slowy przecinania gardeł przytomnym zwierzętom. Śmierć wskutek wykrwawienia następuje dopiero wedlug kilku minutach. Przed ubojem bydło wydaje sie bite, często dotkliwie kaleczone i w inny sposób dręczone.

Po telewizyjnym dokumencie pokazano rzeźnie w Medan, na Sumatrze, gdzie zwierzęta były zabijane i obdzierane ze skóry na slepiach oczekujących na swoją kolumna.