Najwcześniej zaczną głosować Polacy w Ameryce Łacińskiej

Najwcześniej zaczną głosować Polacy w Ameryce Łacińskiej
27 lipca, 2020
Category: inne

Tegoroczne decyzje parlamentarne najwcześniej rozpoczną się dla Polaków mieszkających w krajach Ameryki Łacińskiej a mianowicie w sobotę w samo południe periodu polskiego zacznie się głosowanie w Argentynie, w Brazylii, w Chile i dzieki Dominikanie. Natomiast w niedzielę – godzinę później niż w Polsce – zamknięte zostaną lokale wyborcze m. in. w Uk i Irlandii.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, głosowanie za granicą jak i równiez na naszych statkach morskich odbywa się między godziną 7 natomiast 21 periodu miejscowego. Jeżeli – przy związku sposród różnicą periodu – głosowanie to zakończyłoby się po dniu następnym po dniu głosowania w polsce, trzeba gryzie przeprowadzić dzień wcześniej.

W tym roku w sobotę 8 października zagłosują wyborcy w NA JUKATAN, Kandzie, Argentynie, Brazylii, Chile, Ekwadorze, Kolumbii, Meksyku, Panamie, Peru, Wenezueli, na Dominikanie i na Kubie.

Najwcześniej, bo o godz. dwunastu w sobotę polskiego czasu, rozpocznie się głosowanie w Buenos Aires (Argentyna), Brasilii, Sao Paulo i Kurytybie (Brazylia), Santiago de Chile (Chile) jak i równiez Santo Domingo (Dominikana)

Godzinę później rospostarte zostaną lokale w paru miejscach przy Stanach Zjednoczonych (m. in. Swiezym Jorku, Waszyngtonie) oraz przy kanadyjskich metropoliach (Ottawa, Montreal, Toronto), natomiast także przy Quito (Ekwador), w Hawanie (Kuba) oraz stolicy Panamy.

O godz. 13. trzydziestu w sobotę polskiego czasu zacznie się głosowanie przy Caracas (Wenezuela).

Pół pory potem otworzą się drzwiczki przed wyborcami w Bogocie (Kolumbia), w Limie (Peru), Chicago jak i równiez Houston (USA) oraz w stolicy Meksyku.

O godz. 15 zacznie się głosowanie w kanadyjskich miastach Edmonton i Calgary.

O godz. 16 otworzą się zaś lokale wyborcze w kanadyjskim Vancuver i na zachodnim wybrzeżu USA (w Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, San Diego. Phoenix, Seattle i w Portland).

O godz. 7 po niedzielę periodu miejscowego, lecz jeszcze po sobotę na temat godz. 21 czasu naszego rozpocznie się głosowanie w Nowej Zelandii – przy Wellington.

Godzinę potem rozpocznie się głosowanie w australijskich miastach Canberra, Melbourne jak i równiez Sydney (o godz. 22:00. polskiego czasu).

Pół godziny potem głosować zaczną wyborcy w australijskim Adelide, zas jeszcze trzydzieści minut potem w Brisbane.

W niektórych krajach głosowanie odbędzie się nieco później niż w Polsce.

Godzinę później niż w naszym kraju pójdą głosować np. polscy rodacy przy Irlandii jak i równiez Wielkiej Brytanii. Będą oni głosować jeszcze poprzez godzinę na tym, jakim sposobem w Polsce lokale mieszkalne zostaną zamknięte.

Głosowanie zbyt granicą a mianowicie tak jak w Polsce – potrwa 14 dni. (PAP)

ann/ la/ ura/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy