Na rynku akcji niewielki postep

Na rynku akcji niewielki postep
27 lipca, 2020
Category: gielda

*Na rynku akcji nie udało się podtrzymać dobrego nastroju z początku notowań. Ostatecznie jednak udało się zakończyć sesję nad kreską. *

Początek notowań przyniósł szybki wzrost indeksu WIG20. Jednak na informacjach dotyczących ewentualnej sprzedaży akcji Pekao przez LOT rozpoczęła się gwałtowna sprzedaż walorów agencji bankowej. Powiało chłodem również wraz z strony tych popularnych parkietów. Definitywnie indeks WIG20 zakończył sesję na poziomie 3274 pkt., co oznacza wzrost na temat 0, trzynascie proc. MIDWIG zyskał 0, 99 proc. Obroty dzieki całym sektorze wyniosły 1-wsza, 43 mld zł.

W trakcie dzisiejszej sesji mieliśmy do czynienia z wysypem rekomendacji dokonanym przez analityków z KBC Securities. Między innymi podtrzymali rekomendację gwoli akcji PKO Banku Naszego na poziomie „sprzedaj”, jednocześnie podnosząc wycenę akcji do 42, 82 zł. Walory banku zakończyły sesję na plusie zyskując 0, 84 proc.

Analitycy wraz z KBC podwyższyli także wartość godziwą akcji PGNiG az do 4, 07 zł jak i równiez utrzymali rekomendację „trzymaj” dla walorów spółki. Gazowy emitent zakończył sesję na poziomie trzy, 83 zł, co oznacza rozwój o niemal 2, cztery proc.

Podtrzymana została także, rekomendacja „kupuj” dla akcji PKN Orlen. Walory płockiej spółki straciły jednak jednej, 5 proc. Jednak dzieki niewielkim plusie zakończył sesję akcje Lotosu. W tym wypadku również analitycy z KBC podtrzymali wcześniejszą rekomendację „kupuj”.

Udzialowcy pozytywnie z kolei ocenili projekty Biotonu na przejęciu szwajcarskiej spółkiBioPartners Holding. Akcję twórcy insuliny zyskały ponad piec proc.

Z mniejszych spółek CCC po opublikowaniu danych empirycznych ze sprzedaży za luty, gdzie zanotowała wzrost jednostkowych przychodów o 33, 5 proc., akcje spółki zyskały ponad dwóch, 3 proc.

Negatywnie przyjęte zostały przez inwestorów recenzje Interferii, które spodziewają się w tym roku spadku zysku netto do 1, 6 mln zł sposród 2, 46 mln zł w 2006 roku przy jednoczesnym wzroście przychodów. Akcję spółki spadły o jednej, 4 proc.

W tym tygodniu można spodziewać się kolejnych zawirowań na rynku akcji. Obok obecnej ciagle niepewnej kwestii na zagranicznych parkietach trudno przewidzieć, przy którym czasie indeksy krajowe zmienią kierunek. Nie wyjawszy wpływu na notowania będą miały wraz z pewnością także wygasające w niniejszym tygodniu marcowe kontrakty szybkie. Niedźwiedzie z pewnością nie zaśpią jeżeli tylko pojawi się jakiś negatywny sygnał z rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy