Mrozy przy USA. 21 ofiar śmiertelnych

Mrozy przy USA. 21 ofiar śmiertelnych
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Co najmniej 21 osób zmarło od momentu niedzieli z powodu największych od 20 czasów mrozów panujących na dużych obszarach Stanów Zjednoczonych. Meteorolodzy zapewniają, że już w najbliższych dniach temperatura wzrośnie.

Siedem osób poniosło śmierć w stanie Illinois, a sześć w Indianie. Co najmniej pięć osób zmarło podczas odśnieżania, a kilka ofiar to bezdomni, którzy odmówili udania się az do schroniska badz nie zdążyli dotrzeć w tamtym miejscu na czas.

Minusowe temperatury odnotowano we wszelkich 50 stanach USA, w tym w Kalifornii i w Florydzie, wiecej jeszcze na znanych z tropikalnego klimatu Hawajach, gdzie na samej górze nieczynnego wulkanu Mauna Kea temperatura wyniosła minus 7 stopni C.

Rekordy hlodna padły przy wielu stanach, m. in. w Alabamie, Georgii, Tennessee, Arkansas, Michigan, Maryland, Ohio, Pensylwanii jak i równiez Nowym Jorku. W Atlancie i Georgii temperatura była niższa na temat 25 poziomów od średniej dla tejze pory roku.

Minus 17 stopni C pokazały termometry w niewielkiej miejscowości mógl Michigan na temat nazwie Hell (ang. piekło), prowokując wśród internautów żarty, że pogoda jest naprawde zła, że nawet piekło zamarzło. Male temperatury sprawiły też, że w stanie Kentucky zbiegły więzień po namyśle wrócił az do zakładu karnego.

Internet obiegło we wtorek nagranie, dzieki którym synoptyk w stanie Wisconsin wyrzuca po mroźne atmosfera kubeł wrzącej wody, zas ta pod wpływem malej temperatury jeszcze w locie zamienia się w śnieg. Wyczyn ów znalazł serwisie randkowym wielu naśladowców.

Fala mrozów i śnieżyc wywołała bardzo poważne zakłócenia w przewozie kolejowym jak i równiez lotniczym. Jedynie we wtorek odwołano blisko 2700 lotów w całym kraju (od soboty – 11 tys. lotów), a na północy stanu Illinois ok. piecset pasażerów tkwiło przez całą noc przy trzech pociągach jadących az do Chicago, ponieważ szyny pokrył lód. Pozamykano wiele szkół i przedsiębiorstw.

Zmęczonych ekstremalną pogodą Amerykanów meteorolodzy uspokajają jednak, że już po najbliższych dniach na większości obszaru Stanów Zjednoczonych amplitudy temperatury znów będą dodatnie.

Ogladaj więcej przy

  • Alpejskie warunki panują po Sudetach
  • Tragiczne warunki w drogach. Są śmiertelne ofiary
  • Fatalne wytyczne na drogach, Sprawdź, w którym miejscu
  • Pożar pociągu w Indiach. Są ofiary

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy