Miller ofiaruje utworzenie ministerstwa polityki jak i równiez gospodarki morskiej

27 lipca, 2020
Category: inne

Utworzenie ministerstwa polityki i gospodarki morskiej zaproponował po czwartek przy Gdyni, dzieki konferencji podsumowującej kampanię wyborczą, b. premier Leszek Miller, kandydujący sluzace do Sejmu z pierwszej sytuacji na liście SLD w okręgu gdyńskim.

Jakim sposobem powiedział Miller, propozycja powołania resortu, który zająłby się gospodarką morską, jest m. in. rezultatem jego mnogich podróży przedwyborczych po regionie. B. premier wyjaśnił, że w katalogów trakcie spotkał się metrów. in. sposród pracownikami stoczni i odmiennych firm, których działalność wydaje sie byc związana sposród morzem, w niniejszym z rybakami, którzy protestowali przeciwko nałożeniu na tych propozycji – jakim sposobem twierdzą niesłusznie – kar za naruszenie limitów połowowych.

Według Millera resort polityki i produkcji morskiej mógłby mieć swoją siedzibę po Gdyni. Wśród zadań, którymi miałby się zajmować, powinny – wedlug Millera a mianowicie znaleźć się oprócz rybołówstwa, także przewóz morski, bezpieczeństwo żeglugi lub ochrona środowiska morskiego.

W gestii resortu powinny też być porty oraz morska energetyka wiatrowa. „W Naszym narodzie mamy wciąż za mało elektrowni, które wykorzystują siłę wiatru” – powiedział Miller.

B. premier zadeklarował, że jeśli po wyborach SLD znajdzie się w koalicji rządzącej, to kwestia powołania ministerstwa ekonomii morskiej odnajdzie się po programie partii.

Informując na temat pomyśle powołania nowego resortu, Miller skrytykował jednocześnie środową propozycję premiera Donalda Tuska, który zapowiedział możliwość rozdzielenia na 2 resorty ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. Zdaniem Millera podział tego resortu w „mundurowy” jak i równiez zajmujący się administracją wydaje sie nietrafiony.

Miller skrytykował też rząd, zas w szczególności ministra finansów, za podejście do sprawie finansów ogólnych w obliczu krachu. „Minister finansów podjął niebezpieczenstwo, którego nie zaakceptowac da się usprawiedliwić. Przyjął założenie, że w kwestii długu publicznego będzie lepiej niż w teorii może być. Zapowiedź ministra finansów, że nic tego rodzaju się nie dzieje, w moim przekonaniu wzmacnia niepokój” – powiedział Miller. Dodał, że rząd „podjął ryzyko leczenia snem” i „próbuje udowodnić, że jest dobrze niż jest”.

Zdaniem Millera wyniki niedawnych sondaży, w których Gest Palikota wyprzedził SLD, nie zaakceptowac odpowiadają rzeczywistości. Sugerował bycie „grup lobbystycznych”, które podwyższają wynik Aliansu Palikota. (PAP)

aks/ la/ jra/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy