Londyn i Paryż najdroższymi miastami UE po 2012 r.

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Londyn i Paryż były w 2012 roku najdroższymi miastami Unii Europejskiej pod względem cen nieruchomości – wynika wraz z opublikowanego w czwartek opracowania firmy Deloitte, która analizowaniem objęła dwunastu krajów, w niniejszym Polskę.

Średni wydatek metra kwadratowego w Londynie to dziesieciu tys. ó, a po samym Paryżu, bez swoim obrzeży a mianowicie 8, trzech tys. euro.

Średnia koszt metra kwadratowego przekraczała w Wielkim Londynie 6 tys. euro, zas w aglomeracji paryskiej – 5, 5 tys. ó.

Na trzecim miejscu uplasowało się Monachium z ceną ok. piec tys. euro za mkw., a dalej Moskwa, Mediolan, Rzym, Lyon i Marsylia, gdzie koszty kształtowały się ok. cztery tys. euro.

Przeciętna koszt transakcyjna w Paryżu przekraczała 8 tys. euro. Najniższe ceny pod tym względem oferował Budapeszt – z przeciętną ceną transakcyjną przy wys. 940 euro zbytnio metr kwadratowy jak i równiez Warszawa – 1, 922 euro.

Miasta, gdzie przeciętne ceny transakcyjne przekraczały trzech tys. euro za metr kwadratowy to Lyon, Kopenhaga, Frankfurt, Hamburg, Wiedeń i Amsterdam.

Najmniej dostępne są apartamentu mieszkalnego w Rosji, gdzie na zakup apartamentu mieszkalnego o powierzchni 70 metrów kwadratowych trzeba średnio odkładać przez dziesiec lat pensję brutto. Na drugim obszarze znalazła się Francja, gdzie trzeba na to zarobków brutto z dziewiec, 4 czasów. Zaraz zbytnio nią uplasowały się Zjednoczone Królestwo jak i równiez Włochy.

Domu są dobrem najłatwiej osiągalnym w Danii, gdzie nalezy na nie zaakceptowac odkładać pensję przez dwa, 4 czasy.

Hiszpania i Francja to kraje na temat największej ilosci mieszkań na tysiąc mieszkańców, odpowiednio 563 i 532. Średnia europejska to 474 mieszkań dzieki tysiąc mieszkańców.

Najmniej mieszkań jest na terytorium polski i Belgii, chociaż intensywność deweloperska przy tych krajach oraz Włoszech oscylowały wokół przeciętnej europejskiej.

W Polsce po 2011 r. na tysiąc ludzi przypadało tylko 355 mieszkań a mianowicie niemal na temat 36 proc. mniej niż wynosi przeciętna europejska.

Male mieszkania znaleźć można w Węgrzech, na terytorium polski i Czechach, gdzie historycznie dominują domu dwu- jak i równiez trzypokojowe.

Najniższe koszty mieszkaniowe według Deloitte były w Węgrzech, gdzie przez długi czas nie zaakceptowac przekraczały 30 proc. średnich kosztów mieszkaniowych w UE.

Największy wzrost cen powierzchni mieszkaniowej w ciągu roku kalendarzowego odnotowano we Francji, Niemczech i Austrii. Największy zaś spadek w Węgrzech (- 23, piec proc. ) i Francji (- piec, 6 proc. ). (PAP)

klm/ ro/

14042484 int.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy