Lipiec przewodniczącym małopolskiej WEDLUG

27 lipca, 2020
Category: inne

Grzegorz Lipiec, radny wojewódzki i przewodniczący Platformy Obywatelskiej po Krakowie został w sobotę wybrany w nowego przewodniczącego małopolskiej NA.

Lipiec był wylacznym kandydatem, jak tylko w piątek ze startu w typach zrezygnował dotychczasowy przewodniczący małopolskiej PO, poseł Ireneusz Raś. Raś swoją decyzję uzasadnił zbyt niewielkim poparciem, aby wygrać.

Na nowego przewodniczącego głosowało 485 delegatów na sobotni zjazd partii w Krakowie. Przeciw były 84 osoby, a cztery wstrzymały się od czasu głosu. Zanim głosowaniem pobrano 573 karty do głosowania.

„Musimy wylać dużo potu, żeby tak prowadzić Platformę, aby udało się przezwyciężyć te kazde spory wewnętrzne, te wszystkie konflikty, male i większe. To nie wydaje sie byc czas w konfliktowanie się, to wydaje sie czas w budowę” – powiedział Lipiec do zebranych po ogłoszeniu wyników wyborów.

Jak podkreślił, małopolska Platforma nie może pozwolić sobie na to, żeby „ktoś wypadał za burtę, żeby ktoś się na siebie gniewał z powodu takich, a nie innych rozstrzygnięć wyborczych”.

Lipiec podziękował m. in. dotychczasowemu przewodniczącemu partii w regionie Ireneuszowi Rasiowi. „Irek dziękuję za to, że poprowadziłeś operacje Platformy w niniejszym lepszym na rzecz niej okresie. Przekazałeś mnie tę pałeczkę (), nastepnie ktoś następny mnie zastąpi, oby to była taka dobra sztafeta dla Platformy, na rzecz naszej małej ojczyzny Małopolski i dla Polski” a mianowicie zaznaczył.

Jakim sposobem powiedział Lipiec PAP, ilosc oddanych na niego głosów to „wyraźne wskazanie”, zeby powierzyć jemu misję tworzenia i konstrukcji PO po regionie w najbliższe czasy.

„Pierwsze zajecie to wybudowanie nowej konstrukcji zarządu regionu, do tego planu przeze mnie zaproponowanego czyli takiego +lotnego+ zarządu, który będzie się pojawiał, pokazywał w całym regionie” a mianowicie zapowiedział.

„Potrzebuję tam samorządowców, potrzebuję osób, którzy będą starać się rozmawiać wraz z wszystkimi Małopolanami z małych społeczności rodzimych, żebyśmy zdolali budować raz za razem lepszy obraz Platformy w regionie” – dodał.

Nowy przewodniczący zapowiedział pełne poparcie dla obecnego marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy i wskazał jego jako odpowiednią osobę do pełnienia naszej funkcji po następnej kadencji. „Urzędujący marszałek cieszy się bardzo dobrą opinią, wydaje sie byc osobą, która wie, jak zmieniać Małopolskę (.. ). Chcę, żeby pełnił tę misję przy kolejnej kadencji i deklaruję pomoc całej małopolskiej strukturze PO, żeby ten zamiar zrealizować” a mianowicie zapowiedział. (PAP)

rgr/ son/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy