Komitet Wyborczy Prawicy pragnie, by premier zwołał konferencję ws. euro

Komitet Wyborczy Prawicy pragnie, by premier zwołał konferencję ws. euro
27 lipca, 2020
Category: inne

Zwołania konferencji unijnych państw, zachowujących walutę narodową, w celu przedyskutowania niedawnej sugestii Niemiec i Francji dotyczącej stworzenia „rządu gospodarczego UE” – domaga się od czasu premiera Donalda Tuska Komitet Wyborczy Prawicy.

Komitet tworzą metrów. in. Prawica Rzeczypospolitej Firma Jurka oraz Unia Strategii Realnej (UPR).

Niemcy jak i równiez Francja opowiedziały się za utworzeniem „faktycznego rządu gospodarczego” w zonie euro. Na czele miałby stanąć przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Deklaracja ta to wynik zeszłotygodniowego zebrania prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel przy Paryżu.

W opinii Jurka „deklaracja Niemiec i Francji o utworzeniu rządu gospodarczego EU, przy praktyce okresla, że za parę czasów gospodarka polska może być kierowana sposród zagranicy”. Jak powiedział w wtorkowym briefingu prasowym w stolicy polski, to „tam mogą być kontrolowane uzywane przez nas podatki, uzywane przez nas wydatki budżetowe, nasza strategia prorodzinna”.

„Apelujemy do premiera o zaproszenie innych państw, zachowujących walutę narodową w Unii Europejskiej, sluzace do odbycia wspólnej konferencji, przedyskutowania przyszłości UE, przyszłości strefy euro” a mianowicie powiedział.

W jego opinii nie może być naprawde, że każde z tychze państw pojedynczo ustosunkowuje się do strategii Niemiec i Francji. „Powinniśmy mówić okreslonym głosem. Stary kontynent to nie są tylko Niemcy jak i równiez Francja, to jest również Polska, Republika czeska, Szwecja, Ogromna Brytania, Dania – kraje, które zachowują swoją walutę narodową i z których wiele pragnie ją zachować” – podkreślił Jurek.

Po opinii Jurka „idea wspólnej konferencji wydaje sie byc szczególnie ważna dla państw, które pierwotnie akceptowały horyzont unii walutowej a dzis powinny przedyskutować, co dalej”. „Apelujemy az do rządu o zdecydowaną deklarację: zachowujemy złotego” – powiedział szef Prawicy Rzeczypospolitej. Jakim sposobem ocenił, Ludzie z polski oczekują jednoznaczności w tym zakresie.

Wedlug Jurka „to, czy będziemy mieli walutę narodową zas przede wszystkim to, czy będziemy mieli zdolność prowadzenia samodzielnej polityki gospodarki polski, to wydaje sie kwestia tak naprawdę przyszłości Polski” – uważa kierownik Prawicy Rzeczypospolitej.

W swoim opinii projekt Niemiec i Francji „wykorzystania wspólnej waluty do zbudowania europejskiego rządu”, to chwileczke, kiedy Nasz kraj może i powinna wyraznie opowiedzieć się za trwałym zachowaniem za posrednictwem nasz kraj waluty narodowej.

„To wydaje sie ten moment kiedy, jeżeli nie zareagujemy dzisiaj, to jutro zostaniemy z wczorajszymi zobowiązaniami” a mianowicie przekonywał. Jak dodał Komitet Wyborczy Prawicy nie akceptuje wspólnej waluty, dlatego że „Europa dzisiaj nie jest optymalnym obszarem gospodarczym”.

Zdaniem Jurka „zapowiedziane poprzez Niemcy jak i równiez Francję zapoczatkowanie +rządu gospodarczego+ państw tereny euro okresla całkowitą zmianę zasad działania unii walutowej, co zwalnia nasz panstwo z jakichkolwiek zobowiązań po tej dziedzinie”.

Ponadto przy opinii szefa Prawica Rzeczypospolitej nie jest najważniejsze, czy po kampanii wyborczej partie będą między sobą debatować badz czy Donald Tusk spotyka się wraz z Jarosławem Kaczyńskim.

„Najważniejsze to, czy będziemy dyskutować w ten sposób, czy Polska powinna zachować złotego, badz mieć ó; czy godzimy się w kryzys demograficzny czy uruchomimy takie działania prorodzinne, które go zmienią; czy się godzimy dzieki obecny stopien konfliktu i bezideowości badz chcemy dyskutować wokół spraw” – przekonywał. (PAP)

(planujemy kontynuacje tematu)

mzk/ la/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy