Kolejna fala wzrostów

Kolejna fala wzrostów
27 lipca, 2020
Category: gielda

Fala wzrostów w światowych rynkach giełdowych, wydaje sie byc coraz większa. Wczoraj indeks MSCI World, obrazujący stan 23 rozwiniętych rynków wzrósł najmocniej od czasu października 2002 r. tj. o trzech, 1 proc.

W czwartek panaeuropejski indeks DJ Stoxx 600 poszedł po górę, aż o 5, 25 proc., czyli najsilniej od pierwszego kwartału 2003 r., a główne wskaźniki w Stanach

Zjednoczonych (DJIA, Nasdaq stu i S&P 500) zyskały od 0, 88 proc. do 2, 09 proc. Dziś nastroje równie porzadne. Rynki w Azji poradziły sobie bardzo dobrze. Japoński Nikkei 225 zakończył handel, aż 4, dziesiec proc. zwyżką, a południowokoreański Kospi podskoczył o jednej, 77 proc. Na plusie sesję rozpoczęły także rynki na Starym Kontynencie. O godz. 9: 54 CAC40 rósł o 1, 37 proc., zas FTSE250 zyskiwał 0, 12 proc.

Wczoraj inwestorzy jak dobrą monetę odebrali fakt uzgodnienia przez władze NA JUKATAN pakietu, który ma stymulować gospodarkę tego kraju i przewiduje przedlozenie ulg podatkowych dla 117 milionów gospodarstw domowych.

Nastroje poprawiały także cały czas zamiary mające wesprzeć ubezpieczycieli obligacji. Rynkom pomogły też zaskakująco dobre informacje z Eurolandu i sposród USA. Niemiecki indeks Ifo nieoczekiwanie wzrósł w kwietnio do 103, 4, zas za oceanem,, tygodniowe bezrobocie” niespodziewanie spadło do pulapu 301 tys.

Z kolei dziś azjatyckie rynki dodatkowo otrzymały, podobnie zresztą jak przy czwartek pomoc w postaci,, lokalnych” informacji. Tym razem dobre dane napłynęły wraz z Południowej Korei. Wzrost PKB tego panstwa w IV kwartale wyniósł 1, piec proc., wobec oczekiwanego w branzy, a także osiągniętego w czasie lipiec-wrzesień pulapu 1, 3 proc.

Dobre nastroje utrzymują się także cały termin na warszawskim parkiecie. Dziś indeksy rosną już trzecią sesję z rzędu. Na temat godz. dziewiec: 54 najszerszy wskaźnik naszego wlasnego parkietu rósł o 0, 69 proc. Biorąc pod spodem uwagę wczorajsze silne zwyżki, kiedy to indeksy dzieki GPW wzrosły od trzy, 73 proc. do piec, 22 proc., aprecjacja ów nie wydaje się nazbyt silna, jednak darowanemu koniowi przecież nie patrzy się w zęby.

Pytanie na temat to, czy ta sladowy hossa, jaką obserwujemy w drugiej części tego tygodnia, to zapowiedź dalszych zwyżek, czy też to może tylko krótkotrwałe odbicie, wedlug silnych spadkach w tym roku, pozostaje jednak cały czas otwarte.

Warto bowiem pamiętać w ten sposób, że po ciągu kilku ostatnich fundamenty praktycznie się zmieniły, natomiast w takich warunkach naprawa nastrojów inwestorów, może być równie gwałtowna, co krótkotrwała.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy