John Kerry uspokaja Izrael ws. rokowań z Iranem

John Kerry uspokaja Izrael ws. rokowań z Iranem
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

a mianowicie _ Rozmowy w Genewie nie stanowią dla Ziemi swietej żadnego pobocznego ryzyka _ – zapewnił w Waszyngtonie szef amerykańskiej dyplomacji.

Kerry przyznał jednocześnie, że respektuje obawy Izraela. Podkreślił jednak, że zamyslem rozmów sposród Iranem wydaje sie _ rozpoczęcie absolutnie jakiegos procesu _, który w konsekwencji zagwarantuje, że Teheran nie wejdzie w posiadanie broni atomowej.

Sekretarz stanu AMERYCE próbował uspokoić Izrael, który ostatnio przystąpił do zmasowanej krytyki rozmów grupy 5+1 (pięciu stałych członków Wskazówki Bezpieczeństwa ONZ – NA JUKATAN, Chiny, Republika francuska, W. Brytania, Rosja – oraz Niemcy) z Iranem w sprawie systemu jądrowego owego kraju.

Premier Benjamin Netanjahu przekonuje metrów. in., że Iran przewodzi grę wraz z mocarstwami, której celem, nawet w przypadku zawarciu porozumienia, jest budowa broni jądrowej.

Przy środę przedstawiciele grupy 5+1 spotkają się ponownie po Genewie wraz z irańskimi wysłannikami.

John Kerry próbował też nieco studzić nadmierne wyczekiwania wobec tych negocjacji, ale zapewnił jednocześnie, że _ rozmowy będą prowadzone po dobrej wierze _ jak i równiez w nastawieniem na osiągnięcie porozumienia.

We wtorek prezydent USA Barack Obama spotka się wraz z przywódcami Senatu z obu partii i wpływowymi senatorami, by przekonać ich do potrzeby kierowania rozmów sposród Iranem. Senat rozważa przedlozenie nowych sankcji dla Iranu, czemu Obama jest sprzeczny, uważając, że mogą ów lampy zaszkodzić negocjacjom.

_ Realną szansę _ na rozwiązanie sporu nuklearnego z Teheranem widzi prezydent Rosji. Władimir Putin rozmawiał o tym przy poniedziałek poprzez telefon z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy