Jan Maria Jackowski kandydatem do Wskazówki Nadzorczej TVP

Jan Maria Jackowski kandydatem do Wskazówki Nadzorczej TVP
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Jan Maria Jackowski wydaje sie kolejnym petentem do Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił członek Krajowej Porady Radiofonii i Telewizji Lech Haydukiewicz.

Rada Nadzorcza TVP domaga sie uzupełnienia, albowiem dwóch jej członków a mianowicie Wojciech Hermeliński i Zbigniew Cieślak a mianowicie zostało pewnych na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego.

„Jackowskiego zgłaszałem już w glównym rozdaniu, kiedy powoływaliśmy rady nadzorcze, nie uzyskał pan jednak w takim przypadku akceptacji KRRiT” – powiedział Haydukiewicz. Według niego, Jackowski to „fachowiec, dziennikarz związany z TVP, człowiek, który w sam raz przydaje się na członka Wskazówki Nadzorczej TVP”.

Jackowski, dawniej LPR, od momentu listopada 2005 r. jest członkiem Trybunału Stanu. Po latach 1984-1990 był jeden po drugim redaktorem i sekretarzem redakcji
_ Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego. _ kwartalnika „Fotografia” w Wydawnictwie Arkady. W 1993 został powołany poprzez Lecha Wałesę w skład Rady d. s. Mediów i Informacji przy Prezydencie RP (do 1995). Brał udział po pracach zespołu mediów komputerowych. W latach 1997- 2001 był posłem (Klub Parlamentarny AWS, poseł bezpartyjny) i przewodniczył pracom sejmowej Komisji Kultury i Środków Komunikatu.

Od 1990 r. Jackowski zatrudniony jest w TVP, dzis na stanowisku komentatora, choć nastepne dwa zarządy TVP próbowały rozwiązać sposród nim umowę o pracę.

Przed 2 miesiącami TVP argumentowała, że Jackowski „nie wykazywał się specjalną aktywnością, w związku z naszym postanowiono podjąć decyzję na temat rozwiązaniu sposród nim umowy o pracę”. Jackowski wyjaśniał wówczas, że to „telewizja nie respektowała żadnych jego projektów jak i równiez nie proponowała mu nowych”.

Na rozwiązanie umowy sposród Jackowskim nie zgodziła się jednak Podpowiedz Warszawy, której radnym był wówczas Jackowski (radnym był do października tego roku). Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, pracodawca nie może rozwiązać sposród radnym umowy o pracę bez zgody Rady.

Na temat Jackowskim było też głośno przed 2 laty, kiedy media napisały, że otrzymał on duże mieszkanie komunalne w Warszawie, mimo że posiada w metropolii pięć pozostalych lokali, które wynajmuje. Zarzuciły mu, że w oświadczeniu majątkowym nie zaakceptowac ujawnił dochodów z wypozyczania tych mieszkań. Sam zainteresowany przekonywał, że nie naruszył żadnych przepisów prawa.

Swoim rywal, Siemiątkowski ma 36 lat, ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku jest adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie; jest też pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od jednej lutego 2006 r. Siemiątkowski jest też doradcą ministra skarbu. Zasiada w Radzie Nadzorczej PKO BP.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy